Facebook’ta, Sınırsız Doğum Tarihi Değiştirme (Resimli Anlatım)

Sosyal medya hesaplarını açarken kullanılan bilgiler bazen önemsenmemektedir. Ancak hesabınız ile ilgili sorunlar yaşadığınızda, sizlerden ilk olarak istenecek olan bilgiler, kişisel bilgileriniz olacağından, bu bilgilerin doğru olması daha sağlıklı olacaktır.

  • En çok kullanılan sosyal medya ağlarından biri olan Facebook’ta, hesabınızda kayıtlı olan doğum tarihinizi değiştirebilmek için hesabınıza giriş yaptıktan sonra Hakkında’ bölümünde girelim.
  • Açılan sayfanın sol kısmında yer alan menü listesinden ise İletişim bilgileri ve Temel bilgiler’ bölümüne giriş gerçekleştirelim.
  • Açılan sayfada yer alan Doğum Tarihi ve Doğum Yılı bilgilerini değiştirebilirsiniz. Ancak bu işlemi ikinci kez gerçekleştirmek istediğinizde bu kısmın kilitli olduğunu görebilirsiniz.
  • Bu durumda yapmanız gereken işlem ise, ilgili Facebook birimine doğum tarihi değiştirme talebi göndermek olacaktır.
  • Bunun için www.facebook.com/help/contact/233841356784195 linkine tıklayarak doğum tarihi değiştirme talebi ekranına giriş sağlayalım.

Facebook’ta, Sınırsız Doğum Tarihi Değiştirme (Resimli Anlatım)

  • Karşınıza yukarıdaki gibi bir sayfa gelecektir. ‘Doğum tarihiniz’ bölümünde yer alan bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra altında yer alan ‘Bu değişikliğin nedeni’ kısmında ‘Bu benim gerçek doğum tarihim’ bölümünü seçelim.
  • Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra ‘Gönder’ butonuna tıklayıp, değiştirme talebini Facebook ekibine gönderelim.

Facebook hesabınızda yer alan ad, soyad, doğum tarihi gibi kişisel bilgilerinizin doğru olması gerekmektedir. Aksi taktirde Facebook tarafından sahte hesap olarak algılanarak kapatılabilir ve herhangi bir hak talep edemezsiniz.

Son Güncelleme 9 Nisan 2018 Yazar

1 Yorum