Ana Sayfa Rehber Facebook’ta Bildirim Sesleri Nasıl Açılır ve Kapatılır? (Resimli Anlatım)

Facebook’ta Bildirim Sesleri Nasıl Açılır ve Kapatılır? (Resimli Anlatım)

0

Siz değerli okuyucularımızla bu makalemizde Facebook‘ta bildirim sesinin nasıl açılacağını ve kapatılacağını paylaşacağız.

Tartışmasız sosyal medyanın en popüler ağı olan Facebook üzerinden gelen bildirimleri anında görmek ve öğrenmek isteyen birçok kullanıcı bulunmaktadır. Ancak aynı zamanda bu bildirim seslerini kapatmak isteyen kullanıcı sayısı da bir o kadar  fazladır. Kullanıcıları tarafından bu denli önem arz eden ayarla ilgili işlemlerin nereden ve nasıl yapılacağı bilinmediği için bu bilgileri anında öğrenmek isteyen ve bildirim sırasında gelen sesten rahatsızlık duyduğu için sesi kapatma işleminin nerden yapıldığını bilmek isteyen kullanıcılar, artık bu sorunu rahatlıkla çözüme kavuşturabilecekler. İşlemler için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • İlk olarak Facebook hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Açılan sayfanın sağ üst tarafında yer alan ok simgesine tıkladıktan sonra açılan menü listesinde bulunan Ayarlar” menüsüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Açılan sayfanın sol tarafında yer alan menüler içerisinde, Bildirimler” menüsüne tıklıyoruz.

  • Sonrasında Bildirim Ayarları” başlığı altında açılan sayfada “Facebook üzerinde” menüsünün karşısındaki “Tüm bildirimler, bazı sesler açık” yazısının sağ tarafında bulunan Düzenle” linkine tıklıyoruz.

  • Karşımıza gelen sayfada SESLER” başlığı altında ses ayarların yapılandıracağımız menüler yer alacaktır.
  • Bu alandan daha öncesinden kapattığınız Bildirim Seslerini” açabilir ya da açık olan işlemleri kapatabilirsiniz.
  • Hiçbir Bildirim” için ses gelmesini istemiyorsanız, “Her yeni bildirim alındığında ses çal” kısmının sağ tarafında bulunan Açık” bölümünü “Kapalı” konuma getirmeniz yeterli olacaktır.

İyi gezintiler dileriz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA