Ana Sayfa Güvenlik Facebook’a Giriş Yaptığınız Yerlerin ve Cihazların Geçmisine Nasıl Bakılır

Facebook’a Giriş Yaptığınız Yerlerin ve Cihazların Geçmisine Nasıl Bakılır

0

Dünya genelinde kullanım oranı en yüksek sosyal medya platformu olan kişisel mikroblog merkezi Facebook’a kayıtlı hesabınıza hangi konumlardan ve hangi cihazlardan giriş yapıldığını gözden geçirmek iserseniz yapmanız gerekenleri sizler için derledik. Sosyal medya kullanıcılarının hesap güvenliklerini test etmek için kullandıkları yöntem, Facebook risk merkezi tarafından tamda bu oto-kontrol için geliştirildi diyebiliriz. Hesaplarına farklı kişilerin girdiğinden şüphelenen Facebook kullanıcıları, giriş bilgilerini gözden geçirdiklerinde bulunmadıkları kadar çok farklı sayıda konum ve cihaz modeli görmeleri durumda hesaplarını güvende tutmak için gerekli işlemleri başlatabilirler. Bu yöntemler sırasıyla Facebook şifre değişikliği ve iki faktörlü kimlik doğrulama opsiyonunun aktifleştirilmesi olarak sıralanabilir.

 

 

İşlemlerimize Facebook hesabımızda oturum açarak başlıyoruz. Daha sonra sağ üstte bulunan menü tuşuna basarak açılan bölümden Ayarlar ve Gizlilik menüsüne giriyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

 

Sonrasında bu bölümde karşımıza gelen Güvenlik ve Giriş menüsünü tuşluyoruz.

 

 

Son olarak karşımıza gelen Güvenlik ve Giriş alt menüsünde bulunan Daha Fazla butonuna basarak geçmişe dönük tüm Facebook sistem giriş konum ve cihaz bilgilerine erişebiliyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA