Ana Sayfa Rehber Facebook Yakınlardaki Kişiler Ayarları Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Facebook Yakınlardaki Kişiler Ayarları Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

0

Dünyanın en büyük sosyal medya plaftormu olan Facebook‘ta, lokasyona dayalı olarak çalışan ve çevrenizde bulunan arkadaşlarınızı gösteren Yakınlardaki Arkadaşlar ayarları nasıl, yapılır sizler için derledik.

  • İşlemlerimize, Facebook hesabımıza giriş yaptıktan sonra Hesap Ayarları‘na girerek başlıyoruz.

  • Hesap Ayarları‘na girmemizin ardından karşımıza gelen ayarlar ekranından ise Konum‘a giriyoruz.

  • Daha sonra açılan ekranda bulunan Yakınlardaki Arkadaşlar bölümüne girerek, bu bölümde bulunan Yakınlardaki Arkadaşlar ayarını aktif konuma getiriyoruz.

  • Yakınlardaki Arkadaşlar seçeneğini aktifleştirmenizin ardından, Facebook arkadaş listenizde bulunan kişiler arasında bu seçeneği aktif olarak kullanan arkadaşlarınıza yaklaştığınızda veya onlar size yaklaştıklarında, Facebook otomatik olarak her iki tarafa da bildirim gönderecektir. Aynı zamanda ana menüde bulunan Yakınlardaki Arkadaşlar bölümünden de arkadaşlarınıza yakın bir konumda olmasanız bile, o anda bulundukları konuma ne kadar uzak olduğunuzu da görebileceksiniz.

Facebook tarafından yenilikçi bir buluş olarak kullanıcılara sunulan Yakınlardaki Kişiler özelliğinin, teknolojinin gelişme hızına parelel olarak giderek uzaklaştığımız arkadaşlarımızla görüşme sıklığını arttırmasını umut ediyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA