Facebook’ta çok zaman geçiriyorsan ama bunu yaparken biraz müzik istiyorsan, yakında dileğini yerine getirebilirsin. Facebook, sosyal medya platformundayken başka bir uygulamayı açmanıza gerek kalmadan şarkıları ve çalma listelerini dinleyebilmeniz için sıralı bir ses çalar geliştiriyor. Bu, Project Boombox adlı ikisi arasındaki yeni bir ortaklığın bir parçası ve aynı zamanda Facebook’un platformda daha fazla ses içeriği oluşturma çabasının bir parçası olabilir.

1 9

Tech Crunch’a göre , Facebook şu anda kullanıcıların Spotify uygulamasının kendisini açmasına gerek kalmadan Spotify’dan müzik ve podcast dinlemesine izin verecek bir ses oynatıcı üzerinde çalışıyor. CEO Mark Zuckerberg’e göre Boombox lakaplı girişim, Facebook’un içerik oluşturucuların kitlelerinin Facebook platformundaki deneyimlerini doğrudan iyileştirmesine izin verme girişiminin bir parçası. Bu sefer, onun müzisyenleri ve podcast yaratıcıları bundan yararlanacak.

“Boombox”, Meksika ve Tayland dahil olmak üzere ABD dışı pazarlarda zaten test ediliyor. Müzisyenler ve podcast yaratıcıları, Spotify’daki müziklerini ve diğer ses içeriklerini doğrudan sayfalarına bağlayabilecekler ve insanlar başka bir uygulamaya geçmeden oradan dinleyebilecekler. Bunun nasıl çalışacağına veya Facebook’un kendisinde müzik veya podcast çalarken kullanıcı arayüzünün ne olduğuna dair henüz bir ayrıntı yok. Ancak halihazırda test aşamasında olduğu göz önüne alındığında, önümüzdeki birkaç hafta veya gün içinde geri kalan pazarlara ilk sunumun yapılmasını bekleyebiliriz.

Bu haftanın başlarında Facebook , önümüzdeki birkaç ay içinde ses odaklı girişimlerini duyurdu; bu girişimler , yeni ses oluşturma araçları, Soundbites adlı yeni bir sosyal sesli kısa biçim formatı ve her iki ana uygulamadaki Kulüp Evi benzeri Canlı Ses Odaları gibi şeyler içeriyor. ve Messenger.

Önceden kodla bildirildipodcast entegrasyonu Spotify tarafından desteklenecektir. Yayın şirketine yakın bir kaynak Engadget’e yeni ses oynatıcının hem müzik hem de podcast’leri destekleyeceğini ve ücretli abonelerin yanı sıra ücretsiz kullanıcılar için de seçenekler olacağını söylüyor. Yeni oyuncu, Facebook’un hala aylar süren diğer ses özelliklerinden daha erken başlayabilir.

2 9

Bahsedilen başka bir şey de platformda mevcut olan podcast’lerdi, bu yüzden bunun Spotify podcast’leriyle nasıl çalışacağını bilmiyoruz.

Facebook ve Spotify’ın yıllar içinde oldukça iyi bir ilişkisi oldu, bu yüzden bu entegrasyon bir sürpriz değil. En popüler entegrasyonlardan biri, kullanıcıların Spotify şarkılarını ve albümlerini Instagram Hikayelerinde ve sonunda Facebook Hikayelerinde paylaşmalarına izin vermektir. Bu yeni boombox olayının nasıl sonuçlanacağını görelim.