Facebook Messenger ekran paylaşımı özelliği erişime açıldı. Yayınlanan son güncellemeyle beraber kullanıcıların huzuruna sunulan bu özelliğin hem grup hem de birebir sohbetlerde kullanılabiliyor olması sevindirici. Bu özelliği nasıl devreye alabileceğinizi aşağıda detaylı bir şekilde anlattık.

messenger ekran paylasma ospicc216q61egh1132txbc5d8wkqgwvd014nu3l20

Yeni eklenen özellik sayesindeyse Messenger uygulamasındaki kullanıcılar sohbet halindeyken eş zamanlı olarak telefonlarının ekranlarını artık paylaşabiliyorlar. Aynı zamanda bu ekran paylaşımı 8 ila 16 kişilik grup sohbetleri sırasında da kullanılabiliyor.

 

Oldukça basit bir şekilde erişim sağlayabileceğiniz bu özelliğe ise, görüşme sırasında telefonunuzun ekranını yukarıya doğru kaydırarak ulaşabilirsiniz. Peki bu özellik nasıl kullanılıyor? Kısaca özetleyelim.

88be00032016a5e1489f5dea0a09489253755393

Görüşme esnasında telefonunuzun ekranını kaydırdıktan hemen sonra karşınıza çıkan ”Ekranı Paylaş” seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonraysa karşınıza çıkan ekrandan onay seçeneğine dokunun. Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra artık Facebook Messenger’ın ekran paylaşma özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

5YCJKKTVSNFXTMOAHBBRFULWTY

Facebook’un açıklamasında güncelleme hem Android hem de iOS platformları için yayınlanmış durumda olduğunu belirtmiş. Facebook Messenger’ın yeni özelliğini kullanmanız için ayrıca uygulamanın sürümünü App Store veya Play Store üzerinden en son sürüme güncellemeniz yeterli olacaktır.