Ana Sayfa Haberler Facebook Messenger ile Nasıl Ekran Paylaşımı Yapılır?

Facebook Messenger ile Nasıl Ekran Paylaşımı Yapılır?

0

Facebook Messenger ekran paylaşımı özelliği erişime açıldı. Yayınlanan son güncellemeyle beraber kullanıcıların huzuruna sunulan bu özelliğin hem grup hem de birebir sohbetlerde kullanılabiliyor olması sevindirici. Bu özelliği nasıl devreye alabileceğinizi aşağıda detaylı bir şekilde anlattık.

Yeni eklenen özellik sayesindeyse Messenger uygulamasındaki kullanıcılar sohbet halindeyken eş zamanlı olarak telefonlarının ekranlarını artık paylaşabiliyorlar. Aynı zamanda bu ekran paylaşımı 8 ila 16 kişilik grup sohbetleri sırasında da kullanılabiliyor.

 

Oldukça basit bir şekilde erişim sağlayabileceğiniz bu özelliğe ise, görüşme sırasında telefonunuzun ekranını yukarıya doğru kaydırarak ulaşabilirsiniz. Peki bu özellik nasıl kullanılıyor? Kısaca özetleyelim.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Görüşme esnasında telefonunuzun ekranını kaydırdıktan hemen sonra karşınıza çıkan ”Ekranı Paylaş” seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonraysa karşınıza çıkan ekrandan onay seçeneğine dokunun. Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra artık Facebook Messenger’ın ekran paylaşma özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Facebook’un açıklamasında güncelleme hem Android hem de iOS platformları için yayınlanmış durumda olduğunu belirtmiş. Facebook Messenger’ın yeni özelliğini kullanmanız için ayrıca uygulamanın sürümünü App Store veya Play Store üzerinden en son sürüme güncellemeniz yeterli olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA