Günümüzde sosyal medya ve bu sosyal medyada kullanmış olduğumuz programlar gün geçtikçe değişik versiyonlar ile karşımıza çıkmaktadır. En son olarak yeni bir akım yaratan periscope ile karşı karşıyaydık ama Facebook bunun altında kalmayıp rakip bir program çıkartmış bulunmaktadır. Artık kullanıcılar Facebook üzerinden canlı yayın desteğini dün ki güncelleme ile sunmuş bulunmaktadır. Bunun için yapmamız gereken işlemler şu şekilde;

fb1

Öncelikle Uygulama marketimiz üzerinden LiveStream programını  indiriyoruz daha sonra uygulamayı aç diyerek giriş yapıyoruz. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra ekranımızdan bizden izin isteyecektir. Tamam diyerek devam ediyoruz.

fb2

Sonrasında uygulama kendini bizlere tanıtıyor yavaş yavaş.

 

 

fb3

Uygulama bu ekranda var ise bir adet Go Pro cihazınız onu bağlayarak ta canlı yayın yapabilirsiniz.

fb4

Bu esnada hesabı tamamlamak için devam ederken bize ilgi alanlarımızı hoşlandığımız şeyleri sormaktadır uygulama bu seçenekler sonrasında o tarz bir canlı yayın olduğunda tarafımıza bildirim düşecektir. Bu kısımda next diyerek devam ediyoruz.

fb5

Daha sonra cihaz kameramıza ve mikronumuza erişmek için bizden onay isteyecektir. Bunlara onay vererek devam ediyoruz.

fb6

Bu esnada Facebook ile bağlantı kurmasını talep ediyorum çektiğim yayını arkadaşlarım ile paylaşabileyim.

fb7

Ortada ki kamera butonuna basarak canlı yayını başlatabilir daha sonra sağ alt tarafta profil kartına tıklayarak duvarınızda paylaşabilirsiniz.

Hazırlayan: Murat NALCI