Ana Sayfa Haberler Teknosa Preo P1 Sıfırlama

Teknosa Preo P1 Sıfırlama

0

Teknosa’nın akıllı telefon üreticilerine ürettirdiği ürünü olan Preo P1 ciddi satış adetlerine ulaştı. Kullanıcılarından oldukça olumlu tepkiler gören ürün kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyor.

Teknosa Preo P1 inizi virüs bulaştıdığında, ayarları tekrar düzeltilemez şekilde karıştığında, telefon açılış ekranında kalıyor ve ilerlemiyor duruma geldiğinde yapmanız gereken şey ürünü sıfırlamak olmalıdır. Preo P1 i sıfırlamanın üç yöntemi bulunuyor. Ancak iki yöntemi kullanıcılar kendileri uygulayablirken, üçüncü yöntem yalnızca teknik servislerde mümkün oluyor.

Teknosa Preo P1 i sıfırlamanın ilk yönetimi cihazın “Ayarlar” menüsüne girerek  “Cihaz Ayarları” bölümünde bulunan “Fabrika Ayarlarına Sıfırla” seçeneğini kullanmak. Bu işlemleri yaptığınızda telefonununuz bir kaç dk içerisinde o anda içinde var olan tüm verileri silerek ilk aldığınız güne dönüyor ve önünüze ilk kurulum ayarları geliyor. Bu seçeneği çalışabilen her telefonda uygulayabiliyorsunuz. Ancak hiç açılmayan veya açıldığında menülerde takılan ilerleyemeyen cihazları sıfırlarken bu yöntemi kullanmak pek mümkün görünmüyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu cihazları sıfırlarken bazı tuş kombinasyonları kullanmamız gerekiyor. Bu yapacağımız işlemin tam manası “hard reset” olarak karşımıza çıkıyor. Ancak “hard reset” işlemine başlamadan evvel dikkat etmemiz gereken bazı konular bulunuyor. Örneğin telefonun içindeki bellek kartının ve sim kartın sökülmüş olması gerekiyor ve pil durumumuzun minimum %50 olması gerekiyor. Bunun sebebi  telefon sıfırlama esnasında hafıza kartı ve sim karttaki verilerin etkilenmemesini sağlamak ve sıfırlama esnasında cihazımızın elektriğinin bir anda kesilmesini engelleyerek cihaz sistem hafızasını korumak olarak açıklanabilir.

t1

Hard reset işlemine başlamadan evvel yukarıdaki tüm şartları sağladığınıza eminseniz telefonu tamamen kapatıyoruz. Daha sonra aynı anda Ses Açma ve Açma Kapama (Power) tuşlarına basarak telefonu açıyoruz. Bu şekilde açtığımızda karşımıza Android sıfırlama ekranları geliyor. Bu ekranda seç açma/ses kısma tuşlarını kullanarak gezinebiliyoruz ve bu şekilde “Wipe/data factory reset” yazısının üzerine gelerek power tuşuna basarak bu seçeneği seçiyoruz. Daha sonra karşımıza alt alta bir sürü “No” ve bir tane “Yes” seçeneği geliyor. “Yes” seçeneğinin üzerine gelerek power tuşuna basıyoruz ve sıfırlama işlemi tamamlanmış oluyor. Daha sonra telefon android sıfırlama menüsüne dönüyor ve bu menüde “Reboot System Now” üzerine gelerek Power tuşuna basıyoruz ve sıfırlama işlemini tamamlıyoruz. Bu işlemlerin ardından telefon fabrikadan ilk çıktığı güne dönecektir ve karşımıza ilk kurulum ayarları gelecektir. Bu ayarları yapılandırarak telefonumuzu yeniden açabiliyoruz.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA