Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook İtiraz Formu ve Başvuru Detayları

Facebook İtiraz Formu ve Başvuru Detayları

0

Merhaba değerli TeknoDestek takipçileri bugün sizleri için Facebook kullanımı yaparken yaşamış olduğunuz ya da  ilerleyen zamanlarda bir sorun yaşadığınızda itiraz edebileceğiniz formlar hakkında bilgi vereceğiz.

Günümüzde eskisi kadar popüler olmasa da Facebook kullanımı bir çok sosyal medya platformuna göre daha yaygın bir şekilde varlığını sürdürmekte.

Bu kullanımlar esnasında bazı durumlarda başımıza istenmeyen olaylar gelebilir , öncelikle bunlardan ve bunların yol açacağı olumsuz olaylardan bahsedip daha sonrasında uygulanabilecek yöntemler hakkında bilgiler paylaşacağız.

NRP-the_new_facebook.com-final-1.jpg (1920×1080)

1- Facebook’ta Farklı Bir Kullanıcı ile Yaşayacağınız Olumsuz Bir Sohbet Halinde Sizi Şikayet Etmesi Halinde Kapatılan Hesaplar

Facebook’ta diğer sosyal medya platformları gibi kullanıcıların her türlü olumsuz durumda yanında olan bir platform , farklı bir kullanıcı tarafından uğrayacağınız bir hakaret durumunda ya da sizin farklı bir kullanıcı ile aynı şekilde yaşadığınız bir sorun durumunda sizi şikayet etmesi halinde hesabınız kalıcı olarak kapatılır ve maalesef ki buna itiraz edebileceğiniz bir form bulunmamaktadır.

block-facebook.jpg (450×311)

11858 teknik destek
11858 teknik destek

2- Sizin Hiçbir Şekilde Alakanızın Olmadığı Bir Konuda Uğradığınız Spam Saldırıları Konusunda Yapmanız Gerekenler

Sosyal medya ortamında her ruh haline sahip insanlarla karşılaşmanız mümkün , ayrıca bir sayfa sahibi iseniz ya da hitap ettiğiniz bir topluluk varsa , veya ünlü biriyseniz  sizden hoşlanmayan kişiler tarafından sanal saldırılara uğramanız oldukça mümkün , bu tarz durumlarda hesabınız birden fazla kişinin şikayet etmesi sonucu kapatılabilir bu durumlarda panik yapmadan uygulayacağınız bu işlemle hesabınızı tekrardan almanız mümkün.

main-qimg-0d8e65ee8d3597211c3595b87e719155 (602×339)

Bunun için gerekenler;

-İlgili Hesabınıza Kayıtlı Mail Hesabınızın Güncel Ve Sürekli Kullanılır Olması.-
-Mail Dışında Mevcut Cep Telefonunuzun Kayıtlı Olması
-Mevcut Şifrenizin Bilgisine Sahip Olmanız

eğer bu saydıklarımız sizin için sorunsuz bir şekildeyse buraya tıklayarak ilgili itiraz sayfasına geçerli bilgilerinizi ve 1 adet kimlik fotoğrafınızı ekleyerek ilgili itiraz işlemini başlatabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

3- Yanlışlıkla Değiştirilen Doğum Tarihi Bilgileri 

Facebook’ta diğer sosyal medya platformları gibi yaş sınırına önem veren bir sosyal medya platformu , bu konuda profilinize gireceğiniz veya sonradan değiştireceğiniz doğum tarihi bilgileriniz hesabınızın kalıcı olarak kapatılmasına sebep olabilir , bu nedenle hesabınızı açtığınız ilk tarihte bilgilerinizin aslına uygun şekilde olmasına özen göstermelisiniz , bu denli bir değişikliği eğer yanlışlıkla yaparsanız , Facebook üzerinden kimlik doğrulama işlemini uygulamanız gerekiyor , bu işlem için buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşıp işlemleri eksiksiz uygulamanız gerekmekte.

How-To-Change-Facebook-Birthday-After-Limit-min.jpg (1600×1000)

4- Beğeni ve Yorum Engelleri

Facebook’ta diğer sosyal medya platformları gibi , fazla profil fotoğrafı değiştirme , fazla story ekleme , ve fazlaca yapılan beğeni ve yorum işlemlerini istemsizce uygulanan profillerin popülerliğini arttırma seçeneği altında değerlendirerek bu konuda belli başlı engellemeler koyabiliyor , bu engellemeler profilinizin bu saydığımız fonksiyonlarını kullanmanızı engelliyor , bu noktada panik yapmanıza tedirgin olmanıza gerek yok , eğer o hafta içerisinde ilgili işlemleri yapmadan kullanıma devam ederseniz sorun ortadan kalkacaktır , fakat işlemi hızlandırmak ve itiraz etmek isterseniz aşağıda bulunan görselde olduğu gibi bize bildir diyerek itiraz hakkınızı kullanabilirsiniz.

1_46.png (461×153)

Sizlere hazırladığımız bu makalemiz umarım işinize yarar , sorun yaşadığınız ve çözemediğiniz bir nokta olursa bizlere 11858 numaralı teknik destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA