Facebook, Instagram, WhatsApp, Messenger ve Oculus VR kesintisi milyarları etkiliyor
Instagram’daki en son trendlere göz atmak, arkadaşlarıyla WhatsApp’ta sohbet etmek veya Facebook’ta etkileşim kurmak isteyen herkes için, üç hizmette de büyük bir kesinti yaşanıyor. Yayınlar hikayeler hizmetler çevrimdışı kalıyor.

facebook wp coktu resim 1

internetteki en büyük üç sosyal medya platformu kesintilerle karşı karşıya. Tüm siteler Facebook’a aittir, bu da sorunun daha merkezi olduğu anlamına geliyor.

Facebook, Instagram ve WhatsApp kesintisi,son güncellemeler bu kesintinin en büyük nedenlerinden başta gelmektedir.

  • Saat ortamalama olarak 19.00’da, Facebook, Instagram, WhatsApp, Messenger ve Oculus VR çöktü
  • Facebook kesinti için bir neden vermedi, ancak sorunun çözülmesi için çalıştığını tweetledi .
  • Yabancı kaynaklara göre araştırmacı gazeteci Brian Krebs’e göre , bir ağ gözlemlene bilirlik şirketi olan Kentik’ten Doug Madory ile konuşurken, Facebook’un DNS kayıtları küresel yönlendirme tablolarından çekildi.
    Facebook, Instagram ve WhatsApp için Twitter hesapları kullanıcıları güncellemek için yavaş olsa da, üç hizmet de o zamandan beri kısa açıklamalar yaptı. Her biri, sorunu kabul etmenin ve kullanıcılara sorunu çözmek için çalışmaların yapıldığını söylemenin bir çeşididir. Yine de, bu kesintinin ne zaman sona ereceği veya kesintinin neden meydana geldiği konusunda resmi bir açıklama var.

    facebook wp coktu resim 2

    Tabii ki, Facebook’ta ve hizmet paketinde dalga geçen bunlar boyunca aktif olduğu için Twitter’ı övmekle birlikte, kırpılmaya başladı. Twitter’ın kendisi artık şakanın içinde.