Facebook Shorts Nasıl İndirme
Facebook Hikayeleri Nasıl İndirilir

Facebook hikayeleri nasıl indirilir? Snapchat hikayeleri yalnızca bir gün sürmesi nedeniyle sosyal medya kullanıcıları arasında oldukça heyecan yarattı. Facebook kısa süre sonra bu fikri “etkiledi” ve onu WhatsApp ve Instagram gibi diğer sosyal medya platformlarına genişletti.

Instagram bugünlerde daha popüler olsa da Facebook’un kendine has bir çekiciliği var. Dünyanın her yerinden kullanıcılar hikayenizi paylaşabilir ve bunun tersi de geçerlidir. Başka birinin hikayesini beğendiyseniz ve onu çevrimdışı kullanım için kaydetmek istiyorsanız, kesinlikle yapabilirsiniz. Facebook hikayelerini indirmenin birkaç yolunu listeledik.

İlgili: Windows için Yazıcı Sürücüleri Nasıl İndirilir

Facebook'tan Shorts İndirin
Facebook’tan Hikaye İndirin

Facebook’tan Hikaye İndirme

Facebook hikayeleri nasıl indirilir? Facebook hikayelerini akıllı telefonunuza ve bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz. Toplamda üç seçenek göreceksiniz ve durumunuza uygun olanı kullanabilirsiniz.

Facebook Hikayelerini Akıllı Telefona İndirin

Facebook şu anda yalnızca fotoğrafları ve hikayeleri mobil cihazınıza veya bilgisayarınıza kaydetmenize izin veriyor. Bunu yapmak için fotoğrafı basılı tutun, ardından telefonunuzdaki “Kaydet” düğmesine basın.

Facebook Shorts Akıllı Telefona İndirme
Facebook Hikayelerini Akıllı Telefona İndirin

Akıllı telefonunuzdaki Facebook hikayeleri kaydetme. 4.4 artı derecelendirmeye sahiptir, gizlilik ayarları hakkında endişelenmeyin.

 1. Play Store’a gidin ve “Facebook Hikayelerini kaydet”i ayarlayın.
 2. Tüm izinleri verin.
 3. Şimdi kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.
  ⦁ Tüm arkadaşlarınızın hikayelerini üst kısmında görebilirsiniz.
  ⦁ İndirmek istediğiniz herhangi bir fotoğrafa/videoya tıklayın.
  ⦁ Şimdi doğrudan indirme seçeneğindeki oynat düğmesine tıklayın.
  ⦁ Sol alt köşedeki indir düğmesine tıklayarak Photo Story’yi indirin.

Facebook Hikayelerini İndirebileceğiniz Diğer Uygulamalar:

Bilgisayara Facebook hikayelerini indirin

PC için Facebook hikayelerini indireceğinizi öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki adımlar size destek olacaktır. Bilgisayarınızda Fotoğraf Öyküsüne sağ tıklayıp Görüntüyü Kaydet’e tıklamanız gerekir.

Öte yandan, PC’nize veya Facebook’a video yüklemek biraz farklıdır. Chrome Web Mağazası’ndan Story Saver adlı Google Chrome uzantısını yüklemeniz gerekir.

 1. Chrome Web Mağazası’na gidip ve Geçmişi kaydet’e basın.
 2. Facebook.com’da oturum açın.
 3. Şimdi haber kaynağınızdaki herhangi bir videoyu açın.
 4. Chrome tarayıcınızın sağ üst köşesindeki Story Saver uzantısına basın.
 5. Eklenti, video parçasını Facebook’tan indirmeye başlayacak.
 6. İndirilen video parçasını İndirilenler bölümüne giderek ve ardından videolar klasörüne tıklayarak bulun.

Eklentiler tarafından indirilen dosyalar farklı formatlara sahip olabilir. Bu gibi durumlarda Google Chrome’u yeniden başlatmalı ve Facebook sayfasını yenilemelisiniz. Story Saver uzantısı, bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için kimlik bilgileri gerektirmez.

Facebook hikayelerini anonim olarak indirin

Facebook hikayelerini anonim olarak nasıl indireceğinizi bilmek ister misiniz? Facebook’ta “Hikayenizi gizli tutun” seçeneği bulunmadığından bu genellikle mümkün değildir. Ancak Google Play Store’dan “Facebook Hikaye Kaydet” uygulamasını indirmeniz gereken basit bir çözüm var. Anonim olarak Facebook’tan hikayeler indirmenize izin verir.

Facebook hikayeleri anonim olarak indirme
Facebook hikayelerini anonim olarak indirin

Bazı uygulamalar Facebook’ta gezinmenizi ve Messenger’da sohbet etmenizi sağlar. Ayrıca anonim olarak mesajları okuyabilir ve hikayeleri görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca fotoğraf ve videoların özel olarak yüklenmesini de kolaylaştırır. Diğer özellikler arasında Facebook reklamlarını engelleme, sponsorlu gönderiler ve kullanıcı etkinliğini izleme yer alır. Ayrıca istemsiz beğenileri ve diğer eylemleri de önler.

Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz bazı soruları sizler için derledik.

Facebook hikayeleri kaydedebilir mi?

Bilgisayarınızdaki Facebook uygulamasını kullanarak birinin Facebook hikayesini kaydedebilirsiniz. Yukarıdaki ayrıntılı talimatları izleyin. Android cep telefonunuzda Facebook hikayeleri için Hikayeyi Kaydet özelliğini de kullanabilirsiniz.

Facebook hikayelerinize efektler nasıl eklenir?

Soldaki çubuk simgesine tıklayarak Facebook hikayenize efektler ekleyebilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı efektler göreceksiniz. Bir arkadaşınızla deneyebileceğiniz bazı efektler de vardır. Bu efektler fotoğraf ve video sahnelerinde kullanılabilir.

24 saat sonra Facebook hikayelerine ne olur?

24 saat sonra paylaşılan hikayeleri hikaye arşivine kaydedebilirsiniz. O zaman sadece size görünür olacak. Arşivde tutmak istemiyorsanız, fotoğrafı veya videoyu her zaman geçmişinizden silebilirsiniz.

Sonuç

Facebook hikayesini indirmek için yukarıdaki adımları izleyin. Hikayeler, Facebook’tan isimsiz olarak indirilebilir. Facebook arkadaşlarıyla paylaşmayı seçtikleri özel anlarını korumak için o kişinin mahremiyetine ve saygı gösterdiğinizden emin olun.

İlgili: GIF Nasıl İndirilir