Facebook Hesabım Kapatıldı ne yapmalıyım sorusuna yanıt arıyorsanız doğru yerdesiniz. Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda hesabınızın kapatıldığını ve bu işlemin yanlışlıkla olduğunu düşünüyorsanız Facebook ekibine bu konu hakkında itirazda bulunabilmektesiniz. Tekrar incelenmesini sağlatarak yanlışlık olduğu tespit edilmesi halinde hesabınıza tekrar erişim kazanabilmektesiniz.

 

İtiraz işlemi için aşağıdaki adımları izleyiniz.

Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapalım.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranda Hesap Kapatıldı uyarısını gelecektir.

1

Bu ekranda ki itiraz et butonuna yada Bu-Bağlantıya

tıklayalım.

2

Hesabının yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsan, lütfen aşağıdaki bilgileri gir ve profilini değerlendirmek üzere gözden geçirelim. Hesabın kapatıldıktan sonra 30 gün boyunca buradan daha fazla bilgi gönderebilirsin. Bu süre sonunda hesabın kalıcı olarak kapatılır ve değerlendirme talep edemezsin.
Açılan sayfada Giriş e-posta adresi veya cep telefonu numarası bölümüne hesabınıza kayıtlı e-posta adresiniz yada cep telefon numaranızı yazalım. Önerimiz e-posta adresinizi yazmanızdır. Cep telefonuna geri dönüş yok.
Bu formu yalnızca hesabınız Facebook Topluluk Standartları‘nı ihlal etmesi nedeniyle kapatıldıysa kullanın. Hesabınıza başka bir nedenden dolayı erişemiyorsanız, uygun iletişim kanalını bulmak için lütfen Yardım Merkezi‘ne geri dönün.
Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız kısmına bilgilerinizi yazalım. Eğer Facebook hesabınızda ki bilgiler ile kimliğinizde ki ad soyad bilgileriniz farklı ise itiraz yapsanız da olumsuz yanıt alacaksınız.Kullanım koşulları gereği kimlikte ki bilgileriniz ile Facebook hesabınızdaki bilgilerinizin aynı olması gerekmektedir.
Kimliğiniz/Kimlikleriniz bölümüne kimliğinizin ön yüzünü kimlik numaranızın bir kısmını gizleyerek dosyaları seç kısmından eklemeniz gerekmektedir.
Otomatik sistemleri sahte kimlikleri tespit etme becerisini iyileştirmek için kimliğinizi şifreleyip bir yıla kadar saklayabiliriz. Bilgilerinizi gözden geçirmeye yardımcı olması için güvenilir hizmet sağlayıcılara başvurabiliriz. Kimliğiniz güvenli bir şekilde saklanır ve Facebook’taki hiç kimse kimliğinizi göremez.
Facebook’un kimliğinizi otomatik sistemleri sahte kimlikleri tespit etme becerisini iyileştirmek için kullanmasını istemiyorsanız Kimlik Doğrulama Ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Bu seçeneği kapatırsanız kimliğinizin kopyası gönderildikten sonra 30 gün içinde veya bu seçeneği kapattığınızda gider.
Bilgilerinizi kontrol ettikten sonra hata yoksa gönder demeniz yeterli olacaktır. Ardından Facebook hesabınıza kayıtlı olan e-posta hesabınıza Facebook ekibinden yanıt gelmesini beklemeniz gerekecek. Ortalama 72-96 saat arası sürmekte olup geri dönüş süreleri bazı durumlarda artabilmektedir.