Ana Sayfa Destek EVEREST EWN-155 Router Kurulumu (Resimli Anlatım)

EVEREST EWN-155 Router Kurulumu (Resimli Anlatım)

0

Modeminizin internetini daha geniş alana yaymak için yapılması gereken işlem, harici bir Router almak ve geniş ortamlarda kopma sorunu olmadan çekim gücünü artırmak. Kurulumdan önce cihaz özellikleri hakkında bazı genel bilgiler iletelim. Everest EWN-155 Router, internet aldığınız modeme kablolu ve kablosuz bağlantı ile bağlanarak interneti dağıtma özelliğine sahiptir. Hemen hemen her türlü işletim sistemi ile uyumludur (Örn: Linux, MacOS ve Windows işletim sistemlerinde çalışır ve destekler).

Kablosuz yayın ile kesintisiz yayın ve veri aktarımı sağlar. Güçlü çipsetinden dolayı 150Mbps bağlantı hızına ulaşır. Everest EWN-155 üzerindeki Led’li ışıklar sayesinde veri akışındaki tüm gelişmeleri an ve an takip edebilirsiniz. EWN-155, 64-bit ve 128-bit tüm WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK güncel şifreleme sistemlerini tam olarak destekler ve uyumludur. 6 farklı şeklinde çalıştırabilir. Çalışma modları bakımından Router, Access Point, Bridge, Client, Repeater olarak kullanabilirsiniz.

TP-Link TD-W9970 (Ana Modem) Kablosuz Kanal ve Şifreleme Modunu Kontrol Edin

Kurulum için öncelikle interneti aldığınız ana modemi Wi-Fi ile bağlayınız bilgisayara bağlayınız ve Everest EWN-155 cihazınızı da Ethernet kablosunu bilgisayarınıza bağlayınız. Daha sonra herhangi bir internet tarayıcısı (Google Chrome, İnternet Explorer, Yandex, Safari, Mozilla vb) açıp, adres satırına TP-Link TD-W9970 modeminizin 192.168.1.1 IP adresini yazın ve Enter’a basın.

EVEREST EWN-155 Router Kurulumu (Resimli Anlatım)

  • Kullanıcı adı ve şifre sayfası gelecektir. Kullanıcı adı kutucuğuna admin ve şifre kutuğucuna admin yazın ve alt kısımdaki oturum aç bölümüne tıklayınız. Şifreyi kabul etmez ise kullanıcı adı kutucuğuna admin ve şifre kutucuğuna ttnet yazın.

TP-Link TD-W9970 ana modem ile EVEREST EWN-155 router cihazın kablosuz kanal ve şifreleme modunun aynı olması gerekiyor; bu yüzden ilk olarak ana modem içerisine giriş yapıp kanal ve şifreleme türünü kontrol ediniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

EVEREST EWN-155 Router Kurulumu

  • Bilgisayarınızdan herhangi bir internet tarayıcısı (Google Chrome, İnternet Explorer, Yandex, Safari, Mozilla vb) açıp, adres satırına EWN-155 router cihazın 168.0.1 IP adresini yazın ve Enter’a basınız.
  • Açılan kullanıcı adı ve şifre sayfasında Password kutucuğuna admin yazınız ve OK butonuna tıklayınız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Açılan sayfada herhangi bir işlem yapmadan Advanced seçeneğine tıklayınız.

  • Açılan sayfada üst bölümdeki Wireless seçeneğine tıklayınız ve daha sonra açılan sayfada sol kısımdaki Wireless Security bölümüne tıklayınız.
  • Gelen sayfada Security Mode bölümünü, ana modemimiz TP-Link 9970’in şifreleme türü ile aynı yapıyoruz.

  • Sayfanın sol kısmında Wireless Extender seçeneğine tıkladıktan sonra açılan bölümde Extender Mode seçeneğini Universal Repeater olarak seçiyoruz.

  • Daha sonra alt kısımda çıkan Close Scan bölümüne tıklayınız. Alt bölümde kablosuz (Wi-Fi) ağ isimlerinin olduğu bir liste gözükecektir. Ana modemimiz TP-Link 9970’in kablosuz ağ adını işaretleyip OK seçeneğine tıkladığımızda ayarları kaydedecektir.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA