Bu yazımızda sizlere Facebook hesap güvenliği arttırma için neler yapabilirsiniz adım adım anlatıyoruz.

Bilindiği üzere Facebook hesapları günümüzde bireysel paylaşımların olduğu fotoğraf ve video içerikleriyle doludur. Ayrıca işletme hesapları da bir şirketin kitle oluşturması için oldukça faydalıdır. Ancak her ne kadar bizler için önemliyse aynı şekilde hesapların çalınması da o kadar kötü sonuçlar veriyor. Bu yüzden sizlere Facebook hesap güvenliği arttırma için neler yapabilirsiniz anlatıyoruz.

 Facebook Hesap Güvenliği Arttırma

Her geçen gün Facebook yeni gelişmeler ile karşımıza çıkmakta. Facebook ESET antivirüs ile artık hesabınızı hem online olarak hem de dilerseniz günlük olarak taramalar yapıyor. Böylece hesabınızı güvende tutabiliyorsunuz. Ayrıca hesap çalınmalarına karşı oluşan risklerinde önüne geçiyor. Şimdi Eset ile güvenlik taraması nasıl yapılır anlatalım.

Eset güvenlik ile Facebook adresini tarama yapmak için web sayfası üzerinden Facebook’u koru seçeneğini tıklayalım.

Facebook Hesap Güvenliği Kontrolü

11858 teknik destek

Ardından açılan sayfa üzerinden Facebook giriş bilgilerinizi yazarak sayfaya giriş yapabilirsiniz.

Facebook profil taraması

Hesabınıza giriş yapmanızın ardından myESET sayfası sizi tanıyacaktır. Gelen sayfada Profil taramasını başlat butonuna tıklayınız. Böylece hesabınızı taramaya başlayacaktır.

Facebook Hesap Güvenlik kontrol edilmesi

Facebook profilinizi ne şekilde taramak istediğinizi soran seçenekler penceresi açılacaktır. Böylece bu pencerede arkadaşlarınızın profilini de denetle kutusunu işaretleyiniz. Bu sayede arkadaşlarınızın profillerinde de bulunabilecek tehditlere karşı kendinizi koruyunuz. Dilerseniz tarama sonuçlarını e-posta adresime gönder kutusunu da işaretleyerek e-posta alırsınız. Ayrıca Facebook profil güvenliği durumunuzu takip edebilirsiniz. Şimdi Tara butonuna tıklayarak taramayı başlatınız.

Facebook Hesap Güvenliğini yükseltme

Güvenlik Merkezi başlığına tıklayarak profilinize özel tavsiyeleri uygulayıp hesabınızı daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Ayarlar başlığına tıklayarak Otomatik tarama seçeneğini Etkin yapınız. Bu sayede hesabınızın günlük olarak taranması yapılır. Yine E-posta bildirimleri kısmında Tehdit bulunduğunda otomatik tarama raporu gönder seçeneğini etkinleştiriniz. Böylece bir tehdit bulunduğunda e-posta adresiniz üzerinden haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca bilgisayarınızda veya telefonunuzda lisanslı bir antivirüs programı bulundurarak cihazınızı güvene alınız. Bu konuda destek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Facebook hesap güvenliğini arttırma için ayrıca iki faktörlü güvenlik doğrulaması etkinleştirerek çalınmalara karşı güvene alınız. Kişisel bilgilerinizi şifrelerinizi kimse ile paylaşmayınız. Böylece hesabınızı güvende tutabilirsiniz.

Ayrıca Facebook dolandırıcılarından nasıl korunabilirsiniz bu konudaki makalemizi de göz atabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Taramadan devam etmek için bi atla butonu göremedim ve taramadan da facebook anasayfasına erişilmiyor.