En iyi WordPress site taşıma eklentileri ile hatasız yapılması gereken manuel adımlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Bu aşamaların neler olduğunu örnek verelim.En İyi WordPress Site Taşıma Eklentileri nelerdir? Bu soruya en uygun yanıt makalemiz de detaylı yer almaktadır.

  • Tüm veri tabanının yedeklenmesi.
  • Dosya ve görüntülerin uygun dizin yapısına göre kopyalanması.
  • Eklenti temasının yeniden etkinleştirilmesi gibi birçok detayı içerir.

Migrate Guru

2017 yılında kullanıcılarla buluşan Migrate Guru, aktarım hızlarına oldukça güvenen, kullanımı ve kurulumu oldukça kolay bir WordPress eklentisidir. Tek tıklamayla site geçişi, çoklu site desteği, geçiş sırasında sıfır kesinti ve gerçek zamanlı ilerleme ve izleme gibi harika hizmetler içerir. Migrate Guru’yu 200 gb’a kadar herhangi bir WordPress sitesi için kullanabilirsiniz.

3

Duplicator

Yaklaşık bir milyon kez indirilen Duplicator, WordPress sitelerini etki alanları veya barındırma şirketleri arasında taşımanıza. Çoğaltmanıza ve klonlamanıza olanak tanıyan bir WordPress eklentisidir. En İyi WordPress Site Taşıma Eklentileri nelerdir? Duplicator sayesinde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, ancak web sitenizi manuel olarak yedekleyebileceğiniz veya otomatik yedekleme yapabileceğiniz premium bir sürümü de vardır. En İyi WordPress Site Taşıma Eklentileri nelerdir? Çoklu site geçişi ve Duplicator aracılığıyla cPanel’e bağlanma gibi özelliklere de erişebilirsiniz. Diğer WordPress site taşıma eklentileriyle karşılaştırıldığında, Duplicator tüm site verilerinizi tek bir pakette birleştirir ve ayrıca Dropbox, Google Drive, OneDrive veya Amazon S3’e yedekleme fırsatı sunar.

 

All-in-One WP Migration

Atlama işlevi ve dosya boyutuyla tanınan All-in-One WP Migration, mobil uyumlu ve teknik eklentiler içermez. Kullanımı çok kolay ve ücretsizdir. Sürükle ve bırak işlevini kullanarak web sitenizi kolayca hareket ettirebilirsiniz. FTP, DropBox, OneDrive, Amazon S3 platformları için bulut depolama yapabilirsiniz. Site taşıma işlemi tamamlandıktan sonra veri tabanındaki bozuk dosyalardır. Bağlantıları kolayca onarmak için bul değiştir özelliği içerir. All-in-One WP Migration, daha önce site taşıma işlemi yapmamış kişilerin ilk tercihi olmaktadır. Web siteniz 512 MB’den büyükse veya yedeklerinizi başka bir yere taşımak istiyorsanız premium sürümü kullanmalısınız.

En İyi WordPress Site Taşıma Eklentileri nelerdir?

BackupBuddy

BackupBuddy, öncelikle yedekleme ve geri yükleme için kullanılır, aynı zamanda bir site geçiş eklentisidir. En İyi WordPress Site Taşıma Eklentileri nelerdir? Bulut hizmetleri, hızlı e-posta bildirimleri. Güvenlik taramaları gibi özelliklerle BackupBuddy birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. BackupBuddy ile web sitenizdeki resimler, temalar,

her şeyi kolaylıkla yedeklemelerini oluşturabilir ve geri yüklemeleri yapabilirsiniz.

Super Backup & Clone

İçe aktarma özelliği sayesinde Super Backup & Clone, yedeklerinizden birini WordPress kurulumunuza aktarmanıza izin veren ve yedekleme, klonlama ve taşıma için birçok seçeneğe sahip ücretli bir eklentidir. Super Backup & Clone, en iyi WordPress site taşıma eklentilerinden biridir ve birçok siteyi tek bir siteye taşımak gibi benzersiz özellikleri nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilir.