Ana Sayfa İnternet EN İYİ ÜCRETSİZ BULUT DEPOLAMA VE DOSYA PAYLAŞIM SERVİSLERİ HANGİLERİDİR?

EN İYİ ÜCRETSİZ BULUT DEPOLAMA VE DOSYA PAYLAŞIM SERVİSLERİ HANGİLERİDİR?

0
11858 teknik destek

En iyi ücretsiz bulut depolama ve dosya paylaşım servisleri sayesinde istediğiniz yerden güvenle verilerinize ulaşabilmek mümkün.

Bulunduğumuz zaman dilimi, teknoloji devri olduğu için, fotoğraf, video, müzik gibi verilere her yerde ve her an ulaşım ihtiyacından dolayı, depolama alanlarına aşırı derecede ihtiyaç duyuluyor. Kullandığımız hard diskler, flash bellekler bozulabiliyor veya sürekli yanımızda taşımak istemiyor olabiliyoruz.

Heryerden verilere ulaşabilmek için bulut depolama

Bunun için bulut depolama sistemi, yani online olarak internet ağının olduğu her yerde ulaşabileceğimiz bir sistem var. Bu şekilde istediğimiz zaman, istediğimiz yerde bulut depolama alanına yüklediğimiz verilere ulaşma şansı buluyoruz. Hem bozulma kaybolma olasılığı daha az ve hem de güvenli.

Rehber : Bulut depolama nedir ne işe yarar?

Güvenliğiniz için en bilindik 4 bulut depolama alanı

Tabi bu işlemleri yaparken bilindik sitelerden depolama alanı satın almak da bir o kadar önemli güvenliğiniz için. Depolama alanı olarak size, bütün akıllı cihazlarınızdan ulaşma imkanı sağlayan ve güvenlik açısından da verilerinizi koruyan Google Drive ile başlayalım isterseniz.

1Google Drive

Google Drive bulut depolama ve dosya paylaşımı servisi

Google Drive, ücretsiz olarak tüm kullanıcılarına 15GB‘lık bir depolama alanı sunmakta. Buraya fotoğraf, video, müzik gibi verilerinizi yükleyip, istediğiniz anda ulaşabilirsiniz. Eğer diyorsanız ki bu depolama alanı bana yetmiyor, isterseniz ilave depolama alanı satın alabiliyorsunuz, yani kapasiteyi artırabilirisiniz. 100GB bir depolama alanı için aylık ortalama 6 -7 TL gibi bir ücret ödüyorsunuz. Aylık en fazla 30TB depolama alanı bulunuyor.

Haber : Google’dan Bir Sürpriz Daha ! Şartları Sağlayana 1 TB Alan

Önceki İçerikIllustrator CC’de Resmi Düzenlemek için Vektörel Çizime Nasıl Çevrilir? (Resimli Anlatım)
Sonraki İçerikGmail Dil Ayarı Nasıl Türkçe’ye Çevrilir? (Resimli Anlatım)
Teknolojiyi yakından takip edip yenilikleri bulup araştıran ve bunları paylaşan bir blog yazarıdır. Şuanda Teknosor firmasında çalışmaktadır.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.