Ücretsiz 3D Çizim Uygulamaları arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. Sizlere ücretsiz oalrak kullanabileceğiniz En iyi ücretsiz 3D Çizim Uygulamaları hakkında bilgi paylaşacağız.

Tinkercad

 

3d cizim 1

En iyi ücretsiz 3D modelleme programı listesinin ilk sırasında yer alan Tinkercad. Autodesk tarafından oluşturulan çevrimiçi ücretsiz bir 3D modelleme yazılımıdır. Özellikle 3D modelleme deneyimi olmayan çocukların. Ve yetişkinlerin kolaylıkla kullanabileceği kullanıcı dostu ve basit bir ara yüze sahiptir. En erişilebilir 3D modelleme programı olan Tinkercad. 3D’nin tüm temel kavramlarını öğretir. Küp silindir veya küre gibi basit geometrik şekilleri kolayca sürükleyip çalışma alanına bırakarak bir CAD modeline dönüştürmenize izin verir. Aynı zamanda, farklı 3D yazıcı servisleri ile bir bağlantısı vardır ve bazı pratiklerle ilk 3D modelinizi çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Sketchup

sketchup 2

Mevcut olan en kolay ve en esnek 3D modelleme programı olarak kabul edilen SketchUp. 2000’den tarihinden beri hizmet veriyor. Ücretsiz ve pro olmak üzere iki versiyona sahip. Ancak Ücretsiz versiyonu çevrimiçi olan Sketchup’ı web sitelerine üye olarak çevrimiçi bir şekilde kullanabilirsiniz. Açık ve sezgisel tasarım araçları ve kullanıcı dostu kullanıcı ara yüzü sayesinde. 3D modellemeye başlamak için en iyi seçimlerden biridir. Aslında mimarlar, tasarımcılar ve film yapımcıları için geliştirilen. Skethcup ile ileri düzey karmaşık ve büyük nesneler tasarlanabilir. Ancak Bu nedenle pro versiyonunda farklı özellikler için farklı ödeme planları yer alıyor. Başlangıç seviyesini geçip daha sonra ileri seviyelere geçerseniz bu planlardan sizin için uygun olanlardan birini tercih edebilirsiniz.

Vectary

vectary 3

Vectary, 3D modelleme ve gerçek zamanlı görüntüler oluşturma kapasitesine sahip çevrimiçi tabanlı bir yazılımdır. Grafik, ürün ve oyun tasarımına odaklanan tasarımcılar için. Ve ayrıca 3D baskı için geliştirilmiştir. Ancak 3D modelleme ile ilgilenen herkes tarafından kullanılabilir. Vectary yazılımını kullanmanız için tecrübeli olmanız gerekmez. Sadece temel bilgilere sahip olmanız yeterli olacaktır. Sürükle ve bırak ara yüzü ile çalışan bu 3D modelleme yazılımını öğrenmek kolay olacaktır. Ayrıca kendi web sitesinde kaydolarak erişebileceğiniz ücretsiz bir sürümü vardır.

Matter control

matterhackers 4

MatterControl, MatterHackers web sitesinden indirebileceğiniz ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Özellikle 3D baskı için, yapımcı topluluğuna yöneliktir. Çok sezgiseldir ve sıfırdan bir şey yaratmanıza veya mevcut modelleri özelleştirmenize olanak tanıyan bir tasarım araç setine sahiptir. MatterControl ayrıca modelleriniz için 3D yazıcıya hazır olmalarını sağlayan bir dilimleyici işlevine sahiptir. Yeni başlayanlar için modelleri değiştirmeye başlamak ve bazı terimleri tanımak için uygun olabilir.