Ana Sayfa Yazılım En İyi Takı Tasarım Yazılımı

En İyi Takı Tasarım Yazılımı [2020 Kılavuzu]

0

Bu makalemizde Windows 10 için takı tasarlamaya en iyi yazılım edinme programlarından bahsedeceğiz. Çilingir, kuyumcu, gümüşçü veya kuyumcular için güncel mücevher oluşturma yazılımı, yenilikçi mücevher tasarımları için estetik ve yapı açısından sizler en iyisini hazırladık.

Yalnızca en iyi dijital araçlar, kılavuzdan dijital kuyumculuk stüdyosuna dönüştürmeyi mümkün ve sorunsuz hale getirebilir. Geleneksel olarak, yerel bir kuyumcu bir yüzük boyutunu oluşturmak veya değiştirmek için birkaç saat sürer. Kuyumcunun üretim için gerekli modeli oluşturmak için önce bir balmumu bloğu oyması gerekir.

Ancak Windows 10 için 3D takı tasarım yazılımı ile mucizevi bir şekilde, aynı görevi dakikalar içinde gerçekleştirmek daha kolaydır. Windows 10 için 3D kuyumculuk uygulama yazılımının güzelliği, aynı zamanda birden fazla eleman oluşturmasına izin vermesidir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Yüzükler için çatal uçlarına, değerli taş sayısına ve hatta birçok takı tasarımına ve daha fazlasını bir 3D yazıcıya uyarlamak mümkündür. Bu yüzden, Windows 10 için mücevher tasarlamanın en iyi yazılımlarından bazılarını keşfetmenin zamanı geldi.

Windows 10 için sayısız takı tasarımı, oluşturma veya onarım yazılımıdır. İşte yeni başlayanlar, ara tasarımcılar ve ayrıca gelişmiş tasarımcılar için en iyi takı tasarım yazılımı.

Takı tasarımı için en iyi Windows 10 araçları

AutoCAD [Orta ve ileri kuyumcular]

AutoCAD , işinizi bir mücevher tasarımcısı için daha profesyonel ve patlayıcı yapan tasarımlar için en gelişmiş araçlardan birini sunar. Muhtemelen bugün mücevher tasarımı için en iyi yazılımlardan biridir. AutoCAD, bir aceminin bile hızlıca nasıl kullanılacağını öğrenebileceği ticari seviyede bir mücevher yazılımıdır. Bu aracı kullanarak profesyonel bir mücevher tasarımcısı olmak çok uzun sürmemelidir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

2B, 3B işlevi, farklı şekillerde tasarımlar oluşturmayı ve karmaşık detaylarla kolaylıkla oluşturmayı mümkün kılar; ayrıca uygun fiyatlıdır. AutoCAD, kullanıcıların fotoğraf gerçekçiliği yaratan tasarımları düzenlemelerine veya oluşturmalarına yardımcı olan aydınlatma efektleri, tarama ve açıklama işlevlerine sahiptir.

Kullanıcı dostu grafik kullanıcı arayüzü, karmaşık yapıların tasarlanmasını ve sorunsuz bir şekilde tasarlanmasını sağlar. GUI ile, araç çubuğunu daha uygun bir çalışma alanına yeniden düzenlemek mümkündür. AutoCAD ile daha yakından tanışmayı öğrenmek ve sorunsuz bir şekilde tasarlamak için kayda değer sayıda komut vardır. AutoCAD çoğu işletim sistemiyle uyumludur ve PC’nizden Apple bilgisayarlarına bile dosyaların kolayca alınmasını ve verilmesini sağlar.

TinkerCAD [Yeni başlayanlar için takı tasarım yazılımı]

 

3D kuyumculuk yazılımı modellemesinde nispeten yeni olanlar TinkerCAD’i mükemmel bir seçim. Takı tasarımı yeni başlayanlar için iyi bir şey, ücretsiz ve doğrudan internet tarayıcınızdan çalışıyor olmasıdır.

Grafik kullanıcı arayüzü kullanımı kolaydır ve CAD yazılımı hakkında önceden bilgi gerektirmeden kullanımı oldukça kolaydır. Yani TinkerCAD yazılımı sadece bir başlangıç ​​noktası olabilir. Kullanıcıların, daha gelişmiş yazılımlara geçmeden önce mücevher tasarımında 3B yazılımı kullanmayı öğrenmelerine yardımcı olabilir.

Basit olmasına rağmen, yüzük, kolye, kolye vb. İçin müthiş modeller yaratmasına yardımcı olmak için çok yönlüdür. TinkerCAD mücevher yazılımını kullanarak karmaşık bir tasarım oluşturmak birkaç dakikadan fazla sürmemelidir.

TinkerCAD’i indirin 

TinkerCAD’i çalışırken görmek ister misiniz? Aşağıdaki videoyu izleyin:

LibreCAD [Yeni başlayanlar için takı tasarım yazılımı]

11858 teknik destek
11858 teknik destek

LibreCAD, takı tasarımları için en iyi açık kaynaklı 2D yazılımlardan birini sunar ve ücretsizdir. Kuyumculuk yazılımı, kuyumculuk oluşturma becerisini geliştirmek için gereken tüm temel işlevlerle birlikte gelir.

Yeni başlayan bir mücevher yazılımı tasarımcısı için, kullanıcı dostu arayüzden tasarımları kolayca değiştirmek veya modellemek mümkündür. Ancak LibreCAD’in en büyük dezavantajı, yalnızca 2B görünümlerde görüntüleyebilmesidir. Ancak İzometrik görüş fonksiyonu ile durum kurtarılabilir.

Yeni başlayanlar için, hala temel çizim veya 3D CAD tasarımları için takı tasarımı için en iyi yazılımlardan biri olarak duruyor. LibreCAD ayrıca yalnızca 30 MB dosya boyutuna sahiptir, böylece kullanıcı çok fazla depolama yapamayabilir veya işleyemeyebilir. Bununla birlikte, uzman yazılımına geçiş hazırlanırken karmaşa hissetmeden işler devam edebilir.

Genel olarak, LibreCAD, yeterince iyi işlevler ve çok yönlülük ile olağanüstü bir mücevher oluşturma yazılımı sunar. Alttaki ek komut satırı ile, kullanıcı harika bir deneyim için iş akışını kolaylaştırabilir.

LibreCAD’i  indirin 

SketchUp [Orta seviye kullanıcılar]

Daha deneyimli kuyumcular için Trimble tarafından üretilen SketchUp yazılımı, mücevher tasarımı için en iyi yazılımın geçmesine neden olabilir. SketchUp 3D modelleme tasarım uygulaması kuyumcular, mimarlar ve ölçek modelleyiciler arasında en kalabalıklardan biridir. Bunun sebeplerinden biri, olağanüstü sinirli ve geometrik mücevher tasarımları yaratabilmesi.

SketchUp, bir başlangıç ​​için deneyebileceğiniz ücretsiz bir sürüme sahiptir. Deneme sürümüyle ustalık kazandıktan sonra, daha gelişmiş özelliklere sahip ücretli bir sürüme yükseltme zamanı.

Basit ve karmaşık kullanıcı arayüzü ve sadece mükemmel mücevher tasarımını yapmak için mükemmel işlevselliğin bir karışımıdır. Yazılım, yeni başlayanlar için öğrenme yardımını kullanarak yaratıcı mücevher tasarımları çizmeyi mümkün kılar. İleri düzey kullanıcılar için, olağanüstü çizim araçları yeteneklerini daha da geliştirmeye yardımcı olur.

İlk ismi SketchUp Make idi ve SketchUp ücretsiz olarak internet tabanlı bir uygulama oldu.

SketchUp, ücretli sürüm olan SketchUp Pro’ya abone olanlar için masaüstü sürümüne sahiptir.

SketchUp Pro, 3D modelleme oluşturmak için gereken tüm özellik ve işlevlerle birlikte gelir.

SketchUp’ı indirin 

RhinoGold [Orta seviye kullanıcılar]

3D modellemeyle ilgili olanlar için, o zaman Rhino3D aşina olmalıdır. RhinoGold’un popülaritesi mücevher tasarımcılarına etkileyici tasarımlar oluşturmalarına yardımcı olma yeteneğindedir. Endüstriyel inşaatçılar, mimarlar ve kuyumcular Rhino3D’yi hassas ve karmaşık modeller oluşturmak için çok etkileyici buluyorlar.

Rhino3D birkaç versiyona sahiptir, ancak RhinoGold versiyonu mücevher tasarımı için en iyi yazılım için mükemmel bir seçim olmalıdır. RhinoGold ile daha deneyimli bir kuyumcu gerekli tüm eğrilerle karmaşık tasarımlar yaratabilir.

Bu yazılım takı parçalarını farklı prototiplerle adım adım bir araya getirmek için yardımcı olabilir. Halolar, kolyeler, vücut halkaları, bilezikler, küpeler, sonsuzluk bantları vb. İçin heyecan verici mücevher tasarımları yapmanıza izin verecek çeşitli işlevlere sahiptir.

RhinoGold için bir başka artı; yeni bir mücevher tasarımı yapmak için sıfırdan başlamak mümkündür. Eşsiz gravürleme veya modelleme modüllerini kullanarak, bu yazılımı kullanarak en iyi mücevher tasarımlarından bazılarını oluşturmak kolaydır.

RhinoGold’u indirin 

RhinoGold’u çalışırken izleyin:

Matrix [Orta ve ileri kuyumcular]

3D Matrix yazılımı, profesyonel kuyumcular arasında popüler bir markadır. Farklı prototiplere sahip mücevherlerin 3 boyutlu baskısı için daha etkileyici, çok yönlü ve kullanıcı dostu araçlardan birini sunar. En iyi sonuç için, takı konseptleri ve karmaşık tasarımlar oluşturmada sıfırdan Matrix kullanın.

3D CAD versiyonu özellikle kuyumcular için tasarlandı ve yeni başlayanlar için biraz daha gelişmiş. Bir kişi 3D CAD’yi ustaca manipüle etmeden önce ustalık veya alışmak gerekir. Bunun nedeni, 3D CAD’nin mükemmel ancak karmaşık işlevleri olan profesyoneller tarafından tasarlanmasıdır.

Gergedan kadar iyi çalışır ancak daha olağanüstü bir arayüze ve kuyumcular için detaylara dikkat eder. Yine de kolaylaştırmak için, yazılım geliştiricileri, tasarımlar oluşturmak ve keşif araçları için adım adım oluşturucu bir arayüz içeriyordu.

Matrix İndir 

AutoCAD versiyonu, profesyoneller için takı tasarımı için en iyi yazılımı sunar. Sadece uygun maliyetli değil, aynı zamanda daha hassas hale getirilmiş modellere planları oluşturmak için de kullanımı kolaydır.

Yavaş yavaş ilerleyen yeni başlayanlar veya orta düzey kullanıcılar için SketchUp Pro, tam yolunda olabilir! SketchUp, olağanüstü 2D ve 3D CAD oluşturmak için özelleştirilebilir bir kullanıcı arayüzüne sahip yeni başlayanlar için ilgi çekici bir CAD programına sahiptir.

Yukarıdaki mücevher oluşturma yazılımının kesinlikle her zaman olağanüstü performans sunabileceğini unutmayın. Hepsi muhtemelen en iyi kuyumculuk yazılımı.

Ancak, en iyi seçim, ilgi, amaç, fiyat ve mevcut özelliklere bağlı olarak her kişi için farklı olacaktır.

Ayrıca, sadece denemek için bir mücevher tasarım yazılımı ücretsiz indirme sürümü ile başlayabilirsiniz. Her bir 2B CAD yazılımının yanı sıra takı oluşturma için 3B CAD yazılımı, kullanıcı deneyimi nedeniyle kendi fan tabanına sahiptir. Bazı kuyumculuk yazılımı, bazı ülkelerde diğerlerinden daha yüksek pazar payıyla daha popülerdir.

Ancak, önerilen 2B CAD yazılımını veya yukarıda listelenen 3B CAD yazılımlarını seçmek yanlış olmaz! Muhteşem bir takı yazılımı tasarım deneyimi yaşayın!

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA