Ana Sayfa Sosyal Medya En Çok Beklenen Youtube Özelliklerinden Youtube Rewind Özelliği İptal Edildi.

En Çok Beklenen Youtube Özelliklerinden Youtube Rewind Özelliği İptal Edildi.

0

Youtube geri sar özelliğini resmi olarak iptal ettiğini açıkladı!

Google’ın video hizmeti olan Youtube, bir önceki yılların en unutulmaz anlarına geri bakışı olan Rewind (Geri sar) özelliğini iptal ettiğini duyurdu.

YouTube’un bu kararı niçin aldığı tamamen açıklanmadı, oysa bu kararın pandemi ve 2020’de gerçekleşen diğer olumsuz şeyler sebebiyle olduğu düşünülüyor. Bilhassa pandemi nedeniyle içerik üreticileri bir araya getirmek istemeyen YouTube, bu sebeple en akılcı kararı almış gibi görünüyor.

Geri sar özelliği, genellikle aralık ayında yayınlanan ve içerik oluşturucularını, videoları ve trendleri içeren yüksek bütçeli bir yapımdır.

YouTube’un üst yöneticisi Susan Wojcicki, “bazı kötü aktörlerin, Google’ın sahipliğindeki hizmeti yanlış bilgilendirmek, manipüle etmek, rahatsızlık ve hatta zarar vermek amacıyla kötüye kullandığını” açıkladı.

Yetkililerin attığı bir tweet’te YouTube, 2020 yılında her şeye rağmen gerçekleşen birçok güzel şeylerin olması rağmen yılı yeni bir Rewind özelliği ile tamamlamayı uygun bulmadığını kabul etti. Bu gelişmenin iptal edilmesinin kimliksiz suçlusu, hepimizin tahmin edebileceği gibi, korona virüs salgınıdır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

https://twitter.com/YouTube/status/1326947861305696263

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Youtube’un bu kararı kutupsal tepkilerle karşılandı. Bazı Youtube içerik oluşturucuları, bu deneme zamanlarında kendilerine gösterdiği destek için YouTube’a övgü dolu sözler sarf ederken, diğerleri şirketi böylesine zor bir yılda pozitiflik bulmaya çalışmadığı için eleştirdi.

YouTube nitelikli içerik üretiminde geriledi. Canlı yayınlar ve “Benimle” odağında (benimle hazırlan, benimle birlikte yap, benimle birlikte izle) geliştirilen içeriklere ilgi büyüdü. YouTube Rewind’ın bu yıl gerçekleşmeyeceğini açıkladı.

YouTube Rewind, bitirmek üzere olduğumuz yılın en çok paylaşılan ve konuşulan müzik ve videolarını kısacası YouTube’da en popüler en çok izlenen içeriklerin derlenmiş ve klip haline getirilmiş hali olarak tanımlanabilir.

Kararın ne olduğuna bakılmaksızın, YouTube geçmiş her yıl olduğu gibi, Geri Sarma özelliği konusunda eleştirilere maruz kalıyor.YouTube resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada bu yıl YouTube Rewind hazırlamayacağını duyurdu. Bunun nedeni ise tabi ki koronavirüs. 2020’nin çok fazla sorun ile dolu olduğunu söyleyen YouTube, 2020’de gerçekleşen olaylar yüzünden bu yıl Rewind’a ara verdiklerini belirtti.

Ayrıca YouTube, bir yılı daha iyi geçirmeyi başardıkları için ve fark yarattıkları için içerik oluşturuculara teşekkür etti. Tüm bunlar ile YouTube, bu özelliğin 2021’de geri dönüp dönmeyeceğini de kesin olarak belirtmedi.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA