Ana Sayfa Bilgisayar Dizüstü Bilgisayarlarda Ekran Kapanma Ayarı (Resimli Anlatım)

Dizüstü Bilgisayarlarda Ekran Kapanma Ayarı (Resimli Anlatım)

1
Paylaş

Bir ‘dizüstü bilgisayar kullanıcısı’ iseniz eminim ki şarjı daha uzun süreli, verilmli ve tasarruflu kullanabilmek için tüm tüm imkan ve ihtimalleri değerlendirmek istersiniz. Bunun için bilgisayarımız başındayken acil bir işimiz çıktığında vb. durumlarda, ‘keşke bilgisayar veya ekran otomatik olarak kapanabilseydi’ dediğiniz oluyordur.
Biz de bu kapsamda, bu yazımızda notebook bilgisayarlarda ekranın ne zaman kapatılacağını ayarlama işleminin nereden ve nasıl yapılabileceğini sizlerle paylaşacağız. İşlemler için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.
• İlk olarak masaüstünde ‘Denetim Masası’ simgesine çift tıklıyoruz.

Dizüstü Bilgisayarlarda Ekran Kapanma Ayarı (Resimli Anlatım)
• Açılan pencerede ‘Donanım ve Ses’ menüsüne tıklıyoruz.

• Açılan pencerede ‘Güç Seçenekleri’ menüsüne tıklayalım

• Açılan pencerde sol taraftaki menü listesinden ‘Ekranın ne zaman kapatılacağını seçin’ menüsüne tıklıyoruz.

• Açılan pencerede ‘Ekranı Kapat’ bölümünden, ekranın kapanması için, bilgisayarın kullanımda olmadığı süreyi belirleyebilirsiniz.
• ‘Bilgisayarı Uyku Moduna Geçir’ bölümünden ise, bilgisayarın uyku moduna geçmesi için, kullanımda olmadığı süreyi belirleyebilirsiniz.


• Süreleri belirledikten sonra ekranın alt kısmında bulunan ‘Değişiklikleri Kaydet’ butonuna tıklamanız halinde ayarlar kaydedilmiş olacaktır.

Bundan sonraki dönem içerisinde bilgisayarınız belirlediğiniz süre içerisinde kendisi otomatik olarak, belirlediğiniz süre içerisinde kullanım olmadığında ekranı kapanacaktır ve/veya uyku moduna geçecektir.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

  1. Size bir sorum olacaktı. Laptopumu Hdmi ile tv ye bağladım. Ekranı kapattığımda otomatik tv ye de aktardım. Buraya kadar çok güzel.ben Android tv box kullandım. Ufacık güzeldi. Laptopu tv arkasında saklayacağım. Power tusuda yanda.power tusu kapağı açmadan çalışmıyor. Bi şekilde ekranı iptal etmem lazım beceremedim

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin