Ana Sayfa Bilgisayar CorsairVBusDriver.sys Sorunu BSOD Hatası Çözümü

CorsairVBusDriver.sys Sorunu BSOD Hatası Çözümü

0
CorsairVBusDriver.sys Sorunu BSOD Hatası Çözümü
11858 teknik destek

Son zamanlarda bir çok kullanıcının, CorsairVBusDriver.sys hatasından sonra BSOD aldıkları konusunda şikayetçi olduğunu gördüm. Bu makalede, corsair v bus driver sorununu çözmek için iki olası seçeneği sunuyorum.

En son Corsair sürücüsünü almak için isteğe bağlı bir Windows güncellemesi çalıştırdıktan sonra, birçok kullanıcı CorsairVBusDriver.sys hatası gösteren Mavi Ekran Hatası almıştır.

Corsair sürücü güncellemeleri genellikle isteğe bağlıdır ve Corsair çevre birimlerinin ya da donanımının doğru çalışmasını sağlar.

Corsair sürücü güncellemelerinden sonraki sistem arızaları bir yenilik değildir, ancak BSOD en yaygın sorunlardan biridir. Bir kullanıcı tarafından şöyle tarif edilir:

Corsair cihazları için isteğe bağlı sistem güncellemesini çalıştırdıktan sonra, ASUS RoG G771 dizüstü bilgisayarım tamamen kullanılamaz hale geldi. Bir BSOD yeniden başlatma döngüsünde sıkışmış ve tek bir kurtarma yöntemi çalışmıyor. […] Güvenli mod da çalışmıyor.

MS formunda bir kullanıcı da aşağıdaki gibi bir durum paylaşmış.

Bugün bilgisayarıma her gün olduğu gibi başladım. Birkaç dakika sonra, aşağıda yayınlanan gibi bir BSOD aldım. İlk başta bunun Corsair klavyem için çalıştırdığım Corsair programıyla bir ilgisi olabileceğini düşündüm, bu yüzden uygulamalar altındaki görev yöneticisi aracılığıyla programı hızlı bir şekilde kapatmaya ve ayrıca klavyemin fişini çıkarmaya çalıştım. Bir dakika sonra mavi ekran hatası hala devam ediyordu. Şimdi bir mavi ekran > otomatik onarım > birkaç dakikalığına pencerelere girme > mavi ekran döngüsüne sıkıştım. Bu noktada ne yapacağımdan emin değilim ve herhangi bir yardım çok takdir edilecektir!

Hata mesajı şunu da okuyabilir: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED

Corsair, eski bir CorsairVBusDriver‘ın yenisiyle çeliştiğini belirterek son BSOD sorunlarına yanıt verdi. Önerileri, hatalı güncellemeden kurtulmak için bir sistem geri yüklemesi gerçekleştirmektir.

Ancak, kullanıcıların bu hata nedeniyle sistemlerine giriş bile yapamayacaklarını unutuyorlar.

Bu yazıda, CorsairVBusDriver.sys hatasını nasıl düzelteceğinizi ve cihazınızı nasıl tekrar çalışır duruma getireceğinizi açıklayacağız.

11858 teknik destek

CorsairVBusDriver.sys Hatası Nasıl Düzeltilir

1. Gelişmiş Onarımı Kullanın

 1. Bilgisayarı başlatın ve ardından Shift tuşunu basılı tutun ve sık sık F8’e basın. Bu sizi gelişmiş kurtarma seçeneklerine götürmelidir.
 2. Sorun Gider’e tıklayın .
 3. Gelişmiş Seçenekler, ardından Komut İstemi ne tıklayın
 4. Bu komutu çalıştırın:diskpart
 5. Tüm disklerinizi görmek için sonraki komutu çalıştırın. Genellikle Sürücü 0 olmalıdır :list disk
 6. Ardından, sürücü numarasını / harfini gerçek sistem sürücünüzle değiştirerek bu komutu yazın:select  disk 0
 7. Ardından, tüm bölümleri görmeniz gerekir, bu nedenle şunu yazın:list part
 8. Birincil bölümünüzü seçin (bu örnekte # 3, ancak sizin için başka bir şey olabilir):select part 3
 9. Birincil bölümünüze bir sürücü harfi atayın:assign letter=X
 10. Disk bölümü var.
 11. Yine de Komut İstemi’nde, yüklü sürücülerin bir listesini almak için aşağıdakileri yazın (X’i sürücü harfinizle değiştirin):dism /Image:X: /Get-Drivers | more
 12. Sürücüler içeren bir not defteri listesi almalısınız; eşlenen sürücü için bir nokta CorsairVBusDriver.sys (olmalıdır oemx.inf , x = a sayısı)
 13. Arızalı sürücüden kurtulmak için aşağıdakileri çalıştırın (bir kez daha X’i değiştirerek):dism /Image:X: /Remove-Driver /Driver: oemx.inf
 14. Komut isteminden çıkın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Not: Sistem bölümünüzü zaten biliyorsanız, doğrudan 9. adıma 4-8. Adımları atlayabilirsiniz. 

2. Kurulum Diskini Kullanın

Bir diskte Windows 10 işletim sistemine sahip olacak kadar şanslıysanız veya bir SSD veya USB varsa, Windows’u temizleyebilirsiniz.

Sadece diski takın veya harici sürücüyü cihazınıza bağlayın, yeniden başlatın ve ekrandaki talimatları izleyin.

Bazı kullanıcıların, otomatik güncellemeden sonra temiz bir kurulumla bile, hatalı Corsair sürücüsünün sisteme geri döneceğinden şikayet ettiklerini unutmayın.

Bu kılavuzun cihazınızı normale döndürmenize yardımcı olduğunu umuyoruz. Süreci iyileştirmek için yukarıdaki adımlara ekleyeceğiniz bir şey varsa, yorumlar bölümünü kullanmaktan çekinmeyin.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikGoogle Kamera Uygulaması
Sonraki İçerikBilgisayarınızı Her Zaman Açık Bırakmanın: Artıları ve Eksileri
İster iPhone'undaki, ister Android cihazındaki veya Windows'taki ayarlar arasında geziniyor olsun, Fatih her zaman teknolojiye düşkün olmuştur. Teknolojiye, Windows'a ve güç düğmesi olan her şeye tutkuyla bağlı olarak, zamanının çoğunu yeni beceriler geliştirmek ve teknoloji dünyası hakkında daha fazla şey öğrenmek için harcadı. Öğrendiklerini de sizlerle paylaşıyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.