Ana Sayfa Haberler Casper Via M1’de Hard Reset Nasıl Yapılır?

Casper Via M1’de Hard Reset Nasıl Yapılır?

0
11858 teknik destek

Yerli teknoloji devi Casper’ın bu yılın en çok satış adedi elde eden akıllı telefonlarından olan Via M1 modelinde Hard Reset işlemi nasıl yapılır sizler için derledik.

Casper Via M1 telefonunuz çok fazla yazılımsal hata vermeye başladı ise, ekran kilit kodunu unuttuysanız, telefonunuzun hafızası çok dolu olduğundan çok yavaş çalışıyor veya ürününüzü satacaksanız telefonunuzu sıfırlamanız gerekecektir. Birazdan anlatacağımız sıfırlama işlemlerine başlamadan önce telefonun içindeki önemli verilerinizin yedeğinin olup olmadığını ve sıfırlama işleminden evvel pil şarj seviyenizin minimum %30 olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sıfırlama işlemi sonrasında telefonun içindeki tüm veriler silineceğinden önemli verileriniz kayıp olabilir ve telefonunuz düşük pil seviyesinden dolayı sıfırlama esnasında kapanırsa, bir daha açılamayacak duruma gelebilir.

Bu iki önemli kriteri doğruladıktan sonra sıfırlama işlemlerine geçecek olursak; öncelikle telefonumuzu tamamen kapatıyoruz. Daha sonra telefonumuzu Ses Açma ve Power tuşlarına aynı anda basarak açıyoruz. Bu iki tuşa yaklaşık 10 saniye boyunca aynı anda basmamız yeterli olacaktır. Ekranda Casper logosu belirdiğinde tuşları bırakabilirsiniz.

via m1 hard reset 1

Daha sonra karşınıza ‘Komut Yok’ ekranı geldiğinde bir defa Güç (Power) tuşuna basarak servis menüsüne erişiyoruz.

via m1 hard reset 2

11858 teknik destek

Servis menüsünde ise Ses Kısma tuşunu kullanarak Wipe Data/Factory Reset menüsünün üzerine geliyoruz ve bu menüyü Ses Açma tuşuna basarak seçiyoruz.

via m1 hard reset 3

Ses Açma tuşu ile bu menüyü seçtiğimizde telefonumuz bizden doğrulama isteyecektir ve karşımıza 7 adet No ve 1 adet Yes olan menü gelecektir. Yine Ses Kısma tuşu ile aşağı yönde hareket ederek Yes’in üzerine geliyoruz ve Ses Açma tuşu ile bu menüyü seçiyoruz. Bu işlemin ardından telefon sıfırlama işlemi başlayacaktır. İşlem bittiğinde servis ana menüsü yeniden karşımıza gelecektir. Bu menüde ise Reboot System Now menüsünu Ses Açma tuşu ile seçerek telefonumuzu yeniden başlatıyoruz.

via m1 hard reset 4

 

 

 

 

Telefonumuz yeniden başladığında fabrikadan ilk çıktığı güne döneceğinden cihazımızın dil, bölge ve hesap ayarlarını yeniden yapılandırmamız gerekecektir. Telefonumuzu, gerekli kurulumların ardından yeniden kullanmaya başlayabiliriz.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1960 Oylamalar · 1960 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikMicrosoft Office 365 Kurumsal Hesap Aboneliklerini Yönetme
Sonraki İçerikGeneral Mobile Discovery 2+ Menü Tuşu Sorunu Çözümü
1991 istanbul Şişli Doğumlu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisad Fakültesi mezunu. 2009 yılından beri teknoloji ile yakından ilgileniyor. Yaklaşık beş yıldır yönetici teknik editörlük görevini ifa ediyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.