AirPod’lar en sevdiğiniz şarkıları dinlemenizi, Siri’ye ulaşmanızı ve daha fazlasını eller serbest olarak kullanmanıza imkan verir. Ancak, çalışmayı bıraktıklarında, bir hayal kırıklığı kaynağı olabilirler. İyi haber, AirPods sorun giderme işleminin çeşitli nedenlerle bile nispeten basit olmasıdır.

Başlamadan önce, iyi bir cihaz yeniden başlatmanın, nedeni ne olursa olsun çok çeşitli sorunları giderebileceğini unutmayın. İlerlemeden önce cihazınızı yeniden başlatmayı veya AirPod’larınızı sıfırlamayı deneyin.

AirPod’lar Bağlanmadığında Nasıl Onarılır?

AirPod’larınız iPhone veya Mac’inize bağlanmayı reddediyor mu? AirPod’larınız düzgün bağlanmazsa, deneyebileceğiniz birkaç şey vardır.

1.Cihazınızı en yeni iOS veya macOS ile güncelleyin. AirPod’larınızı düzgün bir şekilde kullanmak için cihazınızın iOS 12.2 veya üst sürümüne veya macOS 10.14.4 veya üst sürümüne sahip olması gerekir.

2.AirPods pilini şarj edin. AirPod’larınız bağlanmazsa şarj edilmesi gerekebilir. AirPod’larınıza daha hızlı şarj sağlamak için bunları kutularına yerleştirin ve kasayı kablosuyla şarj cihazınıza bağlayın.

3.Bluetooth’unuzu açın. AirPod’larınızın bağlanabilmesi için Bluetooth’unuzun açık olması gerekir.

4.Diğer Bluetooth cihazlarını kapatın. Sesinizi arabanız veya harici bir Bluetooth hoparlörü gibi başka bir cihaza gönderiyor olabilirsiniz. Bu cihazların bağlantısını kesin ve AirPod’larınızı tekrar bağlamayı deneyin.

5.AirPod’larınıza bir mola verin. AirPod’larınızı 10-15 saniye tekrar kasaya yerleştirin. Ardından, bunları cihazınıza yeniden bağlamayı deneyin. Bu, AirPod’larınızın tümüyle sıfırlanması ve doğru şekilde bağlanmasını sağlar.

AirPods Kötü Ses Ürettiğinde Nasıl Onarılır?

AirPod kullanıcıları, bir kulağında diğerinden daha yüksek sesle çatırdama, statik, düşük ses gibi ses endişeleri yaşadılar. AirPod’larınız zayıf ses üretiyorsa, aşağıdaki adımları izleyin.

1.Cihazınıza yaklaşın. Cihazınızdan uzak kalmak, ses kalitesinin düşmesine neden olan Bluetooth bağlantı sorunlarına neden olabilir.

2.AirPod’larınızı temizleyin. Sesiniz boğuksa AirPod’larınızdaki kulak kirini temizleme zamanı gelmiş olabilir. AirPod’larınızın dışını nazikçe temizlemek için yumuşak bir bez veya diş fırçası kullanmayı deneyin ve ardından sesinizi tekrar deneyin.

3.İşitme dengesini kontrol edin. AirPod’larınızdan biri diğerinden daha yüksekse, ayarlarınızdaki dengeyi kontrol edin. İOS’ta Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> İşitme’ye gidin ve kaydırıcının ortada olduğundan emin olun.

4.Bluetooth’u kapatıp tekrar açın. Bluetooth’unuzun hızlı bir şekilde sıfırlanması bazen düşük ses kalitesine neden olan yazılım hatalarını iyileştirebilir.

5.Diğer Bluetooth cihazlarının bağlantısını kesin. AirPod’larınızla başka Bluetooth cihazları kullanıyor musunuz? Aşırı yük ve Bluetooth parazitinden kaçınmak için birkaçını çıkarmayı deneyin.

6.Ses seviyenizi değiştirin. AirPod’larınızla ses dinlerken, sesi sıfıra düşürmeyi ve AirPod’larınızı cihazınızdan çıkarmayı deneyin. Ardından, AirPod’larınızı yeniden bağlayın ve sesi yeniden açın. Bu bazen hatalı ses seviyesi kontrollerini düzeltir.

Son Güncelleme 31 Aralık 2019 Yazar Yasin ER