intagram hesabım calindi

Instagram, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Hesabınıza erişimi kaybetmek birçok kullanıcı için bir kabus senaryosu olabilir. Arkadaşlarınızdan ve topluluğunuzdan kopmak önemli bir şeydir, ancak yıllarca süren fotoğraf ve videoları kaybetmek sizler için üzücü bir durum olabilir. Neyse ki çoğu durumda instagram hesabınızı geri almak çok zor bir durum değildir.

Bu işlem boyunca size yardımcı olmak için, devre dışı bırakılmış, saldırıya uğramış veya silinmiş instagram hesabınızı geri almak için bazı adımlar oluşturduk. Hesabınızın durumunuza bağlı olarak, hesap kurtarma işlemi birkaç gün veya birkaç hafta sürebilmektedir.

Yasadışı faaliyetler, nefret söylemi, çıplaklık veya sansürlenmemiş şiddet yayınlamak, hesabınızı devre dışı bırakabilir öncelikle hesabınızın neden ve nasıl bir işlem sonucu çalındığını veya kapatıldığını tespit etmek önemli bir adımdır.

Instagram hesabınız devre dışı bırakılmışsa geri almak çok karmaşık bir durum değildir. Hesabınızı geri almak birkaç gün sürebilir, ancak bu hesabınızdaki aylar veya yıllar süren fotoğraflarla karşılaştırıldığında çokta fazla bir sorun olmamaktadır.

Instagram hesabınız devre dışı bırakıldı ise aşağıdaki link üzerinden bir form doldurarak bu sorunu çözmek için ilk adımınızı atmış olacaksınız. https://help.instagram.com/contact/606967319425038

instagram hesabim calindi

Instagram hesabımı nasıl yeniden açabilirim?

Çalınan instagram hesabı nasıl geri alınır? Instagram hesapları bilgisayar korsanları için sıkça hedeflenen bir alandır. Özel hesaplara erişim arıyor olabilirler, kullanıcı adınızı satmaya çalışıyor olabilirler veya diğer kötü eylemler için kişisel bilgilerinizi çalmayı hedefliyor olabilirler.

Instagram hesabınızın çalındığını düşünüyorsanız, mümkün olan en kısa sürede harekete geçmelisiniz. Bilgisayar korsanlarının hesabınıza erişimi ne kadar uzun olursa, gizliliğinize ve çevrimiçi itibarınıza da o kadar çok zarar verebilir!

Kontrol etmeniz gereken ilk alan, Instagram’dan hesabınıza bağlı e-postanın değiştirildiğini belirten bir e-postayı kontrol etmektir. Bu, bilgisayar korsanlarının hesabınızın kontrolünü ele geçirmesinin en kolay yoludur. Ancak, e-postayı bulabilirseniz işlemi hemen tersine çevirebilir ve hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Mailinize gelen e-postayı bulamazsanız, çok geç olmadan düzeltmek için bir seçenek daha bulunmaktadır. Bilgisayar korsanının e-posta adresi yerine telefon numaranıza bir oturum açma bağlantısı isteyebilirsiniz. Giriş ekranında, Giriş yapmak için yardım alın (Android’de) veya Parolanızı mı unuttunuz? (iOS’ta) butonuna basın.

Ardından, geçici bir oturum açma bağlantısının gönderilmesi için telefon numaranızı girebilirsiniz. Yeniden erişim kazanmak için oradaki talimatları takip etmeniz gerekmektedir. Bu, hesabınıza yeniden erişim sağlarsa, şifrenizi hemen değiştirmeli ve herhangi bir üçüncü taraf uygulamasına verilen erişimi iptal etmelisiniz.

Ayrıca şu anda bazı yeni hesapları takip ettiğinizi de görebilirsiniz. Hesabınız güvence altına alınana kadar bunun için endişelenmeyin.