Ana Sayfa Sosyal Medya Bir İşletme Profilinin Sahipliğini İsteme

Bir İşletme Profilinin Sahipliğini İsteme

0

Bir Google İşletme Profili daha önce doğrulandıysa ve bu profili yönetme yetkisine sahipseniz, profilin mevcut sahibinden bir sahiplik isteğinde bulunma imkanınız mevcuttur. Hak talebinde bulunulan ve birden fazla konuma sahip olan bir profile erişmeyi deniyorsanız bir mekan yöneticisi olarak da doğrulama yapabilmektesiniz.

İşletme Profilinde “Bu işletmeyi sahiplenin” veya “Bu işletmenin sahibi misiniz?” bağlantısı görünmüyor ise bu işletmenin sahibi olma olasılığınız yüksektir. Profilinizde “Bu işletme profilini yönetiyorsunuz” rozeti olup olmadığına bakabilirsiniz.

Sahipliğini isteyeceğiniz İşletme Profilini bulmak için iki yöntemden bulunmaktadır.
business.google.com/add adresine giriş yapalım.
-İşletmenin adını ve adresini yazalım, sonrasında arama sonuçlarından seçim yapalım.
-İşletmenizi Google Arama’da veya Google Haritalar’da bulalım.
-İşletme Profilinin altında, Bu işletmeyi sahiplenin‘i tıklayıp.
Devam‘ı tıklayalım.
Profilin başka birisi tarafından doğrulandığını belirten bir mesaj alacaksınız. Profili yönetme yetkisine sahipseniz geçerli profil sahibinden sahiplik isteyebilirsiniz. Bu kısım da Erişim iste‘yi tıklayıp formu dolduralım ve gönderi tıklayalım.
Profilin mevcut sahibine sizinle iletişim kurmasının istendiği bir e-posta gönderilecektir. Sizeyse bir onay e-postası iletilecektir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Mevcut profil sahibinin, sahiplik için istek gönderildikten sonra 3 gün içinde bir yanıt vermesi gerekmektedir. İsteğinizin durumunu kontrol etmek için Google Benim İşletmem‘de oturum açabilir veya onay e-postanızdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

İsteğiniz onaylanır ise e-postayla bilgilendirilir ve İşletme Profilini Google Benim İşletmem‘de yönetmeye başlayabilirsiniz.
Talebiniz reddedilir ise e-posta ile bilgilendirilirsiniz. Profilde yapılacak düzenlemeler önerebilme imkanınız olacaktır. Ayrıca, reddedilen istek için itirazda da bulunabilirsiniz.
Eğer talebinize 3 gün geçmesine rağmen yanıt alamazsanız profil için hak talebinde bulunma seçeneğiniz olabilir. İşletme Profili için hak talebinde bulunmak isterseniz Sahiplik isteğiniz hakkında aldığınız asıl onay e-postasını açalım. İsteğinizi bulup ardından doğrulamak için ekrandaki talimatları uygulayalım. Alternatif olarak, Google Benim İşletmem‘de oturum açalım ve kontrol panelinizde “Hak talebinde bulun” veya “Doğrula” düğmesini arayalım. Fakat şunu unutmayalım Profil için hak talebinde bulunma seçeneği her zaman kullanılamayabilir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA