Ana Sayfa Sosyal Medya Bir Instagram Gönderisi (Paylaşımı) Nasıl Düzenlenir (Güncellenir)?

Bir Instagram Gönderisi (Paylaşımı) Nasıl Düzenlenir (Güncellenir)?

0

Birçok sosyal medya platformunun ve uygulamasının en sinir bozucu özelliklerinden biri, bir şeyi yayınladıktan (paylaştıktan) sonra düzenleyememenizdir.

Ancak Instagram söz konusu olduğunda, her zaman otomatik düzeltme hatalarına kurban giden bizler bile şanslıyız. Platform, kullanıcıların gönderileri (paylaşımları) hızlı ve kolay bir şekilde düzenlemesine olanak sağlıyor.

Örneğin, yayınlanan (paylaşılan) bir fotoğraf veya videoya eklenen başlık veya metin gibi içerikleri değiştirebilirsiniz.

Instagram, görme engellilere yardımcı olmak amacıyla, otomatik olarak metin (yazılı) içerik oluşturmak için nesne tanıma teknolojisini kullanır. Ancak otomatik olarak eklenen bu metin (yazılı) içerikler, her zaman bu kişiler için olabildiğince yararlı ve istenilen şekilde değildir; bu nedenle metninizi (yazılı içeriğinizi) düzenlemek, profilinizi daha kapsayıcı ve daha çok erişilebilir hale getirmede uzun vadede çok yararlıdır.

Birkaç düzenleme yapılması gereken bir Instagram gönderiniz (paylaşımınız) varsa, ister iPhone’da ister Android’de Instagram kullanıyor olun, yapmanız gerekenler şunlardır:

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Instagram uygulamasını açın ve alt araç çubuğunda bulunan profil simgesine dokunun.
  • Düzenlemek istediğiniz gönderiyi (paylaşımı) seçin.
  • Gönderinin (paylaşımın) sağ üst köşesindeki üç nokta (⋮) simgesine dokunun ve açılan menü listesinde Düzenle (Edit) seçeneğini seçin.

  • Altyazıyı, tercihinize göre ve uygun gördüğünüz şekilde düzenleyin. Bu ekrandan ayrıca, fotoğraf veya videonun sol alt köşesindeki simgeye dokunarak, kişileri etiketleyebilirsiniz. Ayrıca, sağ alttaki ‘Aa’ simgesine dokunarak, metni düzenleyebilir, gönderinin (paylaşımın) üst kısmındaki Konum Ekle (Add Location) menüsüne dokunarak bir konum işaretçisi (etiketi) ekleyebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Gönderide (paylaşımda) yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için ekranın sağ üst köşesindeki onay (tik – check)) işaretine dokunun.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA