Bilgisayardan sms gönderme, aşağıdaki adımları tek tek uygulayalım.

Bilgisayardan metin mesajı (SMS) göndermek, Google Mesajlar uygulaması ile oldukça basittir. Bu işlem için bir bilgisayara, bir Android akıllı telefona ve bir web tarayıcısına (Windows, macOS veya Linux) ihtiyacınız var. Hazırsanız, aşağıda belirtilen adımları izleyin.

  • Google Mesajlar uygulamasını Google Play‘den indirin ve yükleyin.

bilgisayardan sms gönderme

Android cihazlarda, cihaz üreticisinin kendi SMS uygulaması olmasına rağmen, bilglsayardan SMS gönderme işlemi için bu uygulama gereklidir. Bu tür cihazlardaki varsayılan SMS uygulaması (Samsung, Xiaomi, Sony, OnePlus gibi) genellikle üreticinin kendisi tarafından geliştirilir.

  • Uygulamayı telefonunuzda yükledikten sonra bilgisayarınızda herhangi bir web tarayıcısını açın ve android.com adresine gidin.

bilgisayardan sms gönderme

  • Şimdi, telefonunuzda yüklediğiniz Google Mesajlar uygulamasını açın.
  • Uygulamanın sağ-üst kısmındaki üç-nokta (⋮) menüsüne dokunun ve ‘Mesajlar web’ seçeneğine

 

Google Mesajlar Uygulaması ile Bilgisayardan SMS Gönderme 3

  • Mesajlar web ekranında ‘QR KODU TARAYICI’düğmesine dokunun.

Google Mesajlar Uygulaması ile Bilgisayardan SMS Gönderme 4

  • Şimdi, akıllı telefonunuzun arka kamerasını, bilgisayarda görüntülenen QR koduna getirin.
  • Bundan sonra, kodun taranmasını bekleyin ve birkaç dakika içinde tüm mesajlarınız bilgisayar ekranında yer alacaktır. Bu deneyim WhatsApp Web ve com‘da gördüğümüzle oldukça benzer. Bilgisayardan SMS Gönderme?

Google Mesajlar Uygulaması ile Bilgisayardan SMS Gönderme 4

Nasıl Mesaj Gönderilir?

Kişilerinizin gönderdiği mesajları (SMS) okumak ve cevaplamak için telefonunuzda yaptığınız gibi herhangi bir mesaj dizisini açabilirsiniz. Mesajlar, emojiler ve çıkartmalar gibi süslü şeyler ekleyerek dekore eder.

Yeni bir mesaj yazmak için, web arayüzünün sol tarafındaki ‘Yeni Sohbet’ menüsüne dokunun tıklayın.

http://android.gadgethacks.com/ web arayüzünde birkaç kullanışlı özellik var. Bilgisayarınızda kayıtlı dosyaları mesajlara ekleyebilirsiniz. Ayrıca, cihazınızda çift SIM işlevi (özelliği) varsa, metin alanının sol tarafında bulunan seçim seçeneğine tıklayarak tercih ettiğiniz SIM kartı seçebilirsiniz.