Ana Sayfa Destek AutoCAD Nasıl Kurulur?

AutoCAD Nasıl Kurulur?

0
11858 teknik destek

Dünya genelinde en çok tercih edilen bilgisayar destekli tasarım programlarının başında gelen AutoCAD, pratik bir ara yüze sahiptir. AutoCAD programında iki veya üç boyutlu bina çizimleri, elektrik devreleri ve makine parçaları çizilebilmektedir. Bir bilgisayarda AutoCAD’in sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için; Windows 7 işletim sistemi, en az 4 GB bellek, 6 GB boş disk alanına ve 128 MB ya da üstü 1600×1050 boyutlarını destekleyen ekran kartına ihtiyaç vardır.

AutoCAD, ücretli bir yazılım olduğu için yüklemeye başlamadan önce hangi türün kullanılacağı seçilmesi gerekmektedir. 30 günlük deneme sürümü, 3 yıllık öğrenci sürümü ve ücretli tam sürüm seçeneklerinden biri seçildikten sonra yükleme işlemi başlatılmaktadır.

11858 teknik destek
  1. Ücretli sürüm satın alındıktan sonra kişiye seri numarası ve indirme linki verilmektedir. Bu linki kullanarak program indirilmektedir. Sonrasında da dosya çalıştırılarak yükleme işlemi başlatılmalıdır.
  2. İndirilen dosyada yer alan veriler sıkıştırılmış bir şekilde olduğu için dosyalar bu klasörden çıkarılmalıdır. Kurulumun başında ekrana gelen ‘Extract to’ aşamasından sonra dosyaların çıkarılacağı konum da belirlenerek ilerlenmelidir. 5 GB civarı olan kurulum dosyası klasöre çıkarıldıktan sonra yüklemenin gerçekleşeceği kurulum ekranı otomatik olarak gelecektir.
  3. Otomatik olarak ekrana gelen ‘Install’ butonuna basarak kurulumuna başlanmaktadır. Bir sonraki adımda da kullanıcı sözleşmesini ‘I Accept’ seçeneğini seçilerek kabul edilmelidir. Sonrasında da ‘Next’ seçeneği ile bir sonraki adıma geçilmektedir.
  4. Bu adımımızda karşımıza lisans çeşidi ve seri numarasını yazmamız gereken alanların çıktığı sayfalar gelecektir. Kısacası dilinizi, lisans türünüzü ve seri numaranızı yazmalısınız. Eğer ücretsiz kullanmak istiyorsanız 30 days trial butonuna tıklayabilirsiniz. Eğer ücretli kullanmak istiyorsanız da satın almış olduğunuz seri numarasını girerek ‘’Next’’ seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  5. Bu adımımız artık programın kurulumunu tamamlayacağınız son aşamadır. AutoCAD kurulumuna ek olarak kurulması istediğiniz ürünler varsa onları seçebilirsiniz. Ardından ise pencerenin en altında yer alan ‘Installation Path’ seçeneği sayesinde kurulumun bilgisayarda hangi klasöre yapılacağı belirlenmektedir. Sonraki aşamada ise Install seçeneğine basarak kurulum başlatılmaktadır.
  6. Kurulum işlemi bittikten sonra bilgisayar yeniden başlatılmalıdır. Bu işlemi gerçekleştirmek için ekranınıza bir pencere gelecektir. Evet seçeneğini seçtikten sonra bilgisayar yeniden başlatılarak AutoCAD kurulumu tamamlanmış olur.
11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikVpn Kullanarak Twitter’a Nasıl Giriş Yapılmaktadır?
Sonraki İçerikPromods Nasıl Kurulur?

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.