Ana Sayfa Oyun Promods Nasıl Kurulur?

Promods Nasıl Kurulur?

0
11858 teknik destek

Promods; bir grup mod yapımcısın ortaya koyduğu bir oyun modu olmaktadır. Bu grup 5 sene önce İskandinavya bölgesini başlangıç noktası alarak tüm Euro Truck Simulator 2 haritasını bir adım öteye taşıma amacıyla bu oyun modunu ortaya çıkarmıştır. Peki Promods’u nasıl kuracağız? Sizler için bu kurulumu aşama aşama aşağıda anlatmak istedik.

 1. Aşama: Promods ana sayfasında yer alan ‘’Compatibility ETS2 seçeneğine tıklamalısınız. Ardından son çıkan yani güncel sürümünün yanında bulunan ‘’Installer’’ seçeneğine basarak indirmeyi gerçekleştirebilirsiniz.
 2. Aşama: İkinci aşamamızda kurulum dilinizi seçmeniz gerekmektedir. Ardından dil seçeneğinin altında bulunan ‘’OK’’ seçeneğine tıklamalısınız.

NOT: Türkçe dil seçeneğini seçtiğinizi düşünerek aşamalarımıza devam ediyoruz.

 1. Aşama: Def dosyasını elde etmek adına karşınıza çıkacak olan ‘’Def dosyanızı yaratmak için buraya tıklayınız’’ yazısının üstüne tıklamanız gerekmektedir. Böylece yeni bir sekme açılacaktır. Ondan önce açık olan sekmenizi de kapatmamanızı öneririz. 😊
 2. Aşama: Burada kendinize göre ayarlamanız gereken bazı seçenekler bulunmaktadır. Örneğin; Kabin için ses seviyesi, araç hasar seviyesi, bitki örtüsü yoğunluğu, GPS Renk ayarları. Bu noktada Rusmap, Southern Region, The Great Steppe benzeri Promods haritalarını tercih edecekseniz başka harita kombinasyonu kullanma kutucuğunu seçmelisiniz. Aksi takdirde harita kayması problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sonrasında Special Transport DLC’ye sahipseniz ‘’Special Transport DLC kullanıyorsanız buraya tıklayın’’ kutucuğunu seçmelisiniz. Son olarak ise oluştur seçeneğine tıklayarak def.scs dosyasını elde edebilirsiniz. Bu dosyayı indirerek, unutmayacağınız bir klasöre saklamanızı öneririz. 😊 Def dosyasını elde ettikten sonra sayfayı da kapatabilirsiniz.
 3. Aşama: Artık Promods’u indirdiğiniz sayfayı açabilirsiniz. Orada bulunan ‘’2 nolu adıma gidiniz’’ yazısının üstüne tıklamalısınız. Bu dosya oldukça büyük önem taşır. Sebebi ise bu dosyayı indirmediğiniz sürece maalesef modunuz çalışmaz.
 4. Aşama: Karşınıza gelecek 8 dosyanın tümünü indirmelisiniz. Sonrasında def dosyasını yerleştirdiğiniz klasör ile aynı klasöre koymanız gerekmektedir. Part dosyalarından herhangi birine bastığınız surette indirmeniz aktifleşecektir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şeyler;
 • İndirdiğiniz dosyalar bitmeden başka dosyalar indirmeye çalışırsanız sistem sizi atar.
 • Tüm bu süreçler boyunca VPN kullanırsanız sistem sizi atar.
 • Adblocker ve buna benzer reklam engelleyicileriniz bulunuyorsa bunları offline duruma getirmelisiniz.

11858 teknik destek
 1. Aşama: Dosyalarınızın içerisinde bulunan promods-v250-test.rar dosyasını seçerek birlikte aç butonuna tıklamalısınız. Ardından 7-Zip File Manager seçeneğine tıklamalısınız. Z-Zip programı aktif hale geldiği zamanda ‘’Çıkar’’ seçeneğine basarak tüm işlemi başlatmalısınız. Bu adımlar bittikten sonra TestFiles.exe programına tıklayarak yönetici olarak çalıştırmalısınız.
 2. Aşama: promods-v250.7z ya da promods-v250.001 dosyalarından birini 7-ZIP programını kullanarak ayıklamalısınız. Z-Zip programı aktif hale geldiği zamanda ‘’Çıkar’’ seçeneğine basarak tüm işlemi başlatmalısınız.
 3. Aşama: Karşınıza çıkacak 7 dosyayı seçerek mod klasörüne taşımalısınız.
 4. Aşama: Euro Truck Simulator 2 oyununu başlatabilirsiniz. Profilinizi seçtikten sonra ‘’Mod Yönetimi’’ seçeneğine tıklamalısınız. ProMods dosyalarından birini seçerek sağ okla dosyayı aktif hale getirebilirsiniz. Bundan sonra her şey sizin zevkine kalacaktır. 😊
11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikAutoCAD Nasıl Kurulur?
Sonraki İçerikJava Nasıl Kurulur?

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.