Öncelikle evinizde bir çok bilgisayar olabilir çocuklarınız ve sizlere ait olan ve bu kullanmış olduğunuz internetin herkes tarafından sınırlı olmasını istiyorsunuz.Teker teker tüm bilgisayarla uğraşamayabilirsiniz ama bu ağa bağlanan bilgisayarların internete giriş çıkış saatlerini kendinizde ayarlayabilirsiniz. Bunun için Asus  DSL-N17U ürününü kullanmanız gerekmektedir.Bu ayarlar şu şekilde yapılmaktadır.

Modem arayüzüne 192.168.1.1 ile giriş yapılması gerekmektedir.Kullanıcı adı:admin Şifre:admin bu bilgilerle giriş yaptıktan sonra  sol tarafta bulunan ebeveyn denetimi yazısına tıklamanız gerekmektedir.

EBEVEYN1

Bu ekranda Off olarak bulunan Enable Parental Control butonuna tıklayarak On moduna geçiriyoruz.

EBEVEYN2

Bu ekran on moduna geçirdikten sonra istemci adı başlığı altında bulunan ok işaretine basarak modeminize bağlı laptopu seçiyorsunuz.Dilerseniz direk cihazın Mac adresinide yazabilirsiniz. Bu ekranda ekran da çıkan Ip adresleri yazan cihazlardan birini seçerek add/delete tuşuna basarak ağı ekleyebilirsiniz.

EBEVEYN3

Bu ekranda artık ağıda eklemiş bulunmaktayız son olarak yapmamız gereken ayar ise cihazın hangi saatler içinde internete çıkış yapabileceğine izin vermemiz kalıyor.Zaman yönetimi başlığı altındaki kalem işaretine tıkladığınız zaman size ekran görmüş olduğunuz gibi günler ve saat dilimlerini sunacaktır.

EBEVEYN4

İstediğiniz saat dilimi ve günleri seçtikten sonra alt taraftan bulunan uygula butonuna başarak 10 sn kadar beklemeniz gerekiyor daha sonrasında ayarlarınız sonlanmış olacaktır.

Hazırlayan: Murat NALCI

Son Güncelleme 19 Kasım 2015 Yazar

1 Yorum