Ana Sayfa Bilgisayar Apple, Windows ve Android Cihazlardan iCloud Fotoğraflarınıza Nasıl Erişilir?

Apple, Windows ve Android Cihazlardan iCloud Fotoğraflarınıza Nasıl Erişilir?

0

Evet, bir Android cihaz kullanırken bile fotoğraflarınızı çekebilirsiniz.

Bu makale, iPhone’lar ve iPad’ler, Mac’ler, Windows PC’ler ve Android cihazlar dahil olmak üzere çeşitli cihazlarda iCloud fotoğraf kitaplığınıza nasıl erişeceğinizi açıklar. Bu makaledeki talimatlar iOS 13, iPadOS 13, macOS Catalina (10.15), Windows 10 ve Android 10 için geçerlidir, ancak önceki sürümlerle de çalışabilirler.

iPhone, iPod touch ve iPad’den iCloud Fotoğraflarına Nasıl Erişilir?

iOS veya iPadOS aygıtınızda iCloud Fotoğraflarını kullanabilmeniz için önce onu açmanız gerekir. Ardından, fotoğraflarınıza erişmek için aşağıdaki adımları tamamlayın:

1-Cihazınızda Fotoğraflar’a dokunun.

2-Fotoğraflar uygulamasında Fotoğraflar sekmesine dokunun.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Fotoğraflar, resimlerinizi görüntülemek veya fotoğraflardan video anıları oluşturmak için harika bir uygulamadır. Ayrıca, fotoğrafları bir e-posta, metin mesajı veya sosyal medyada paylaşabileceğiniz bir belge dizinidir; AirDrop kullanarak dosyaları yakındaki bir Apple cihazına gönderin; veya görüntüleri Dropbox veya Google Drive gibi diğer bulut tabanlı hizmetlere kaydedin.

Fotoğraflar uygulaması, iOS ve iPadOS’taki Dosyalar uygulamasıyla el ele gider. Fotoğraflar uygulamasında bir fotoğrafa dokunun, Paylaş simgesine dokunun ve ardından Dosyalara Kaydet’e dokunun. Buradan, fotoğrafı Dosyalar’da kurduğunuz herhangi bir hizmete (örneğin, iCloud Drive veya Google Drive) veya cihazınıza kaydedebilirsiniz.

Windows’tan iCloud Fotoğraflarına Nasıl Erişilir?

Windows tabanlı bir aygıttan iCloud Fotoğraflarına erişmek istiyorsanız, önce PC’ye Windows için iCloud’u indirip yüklemeniz gerekir. Cihazınızda iCloud Fotoğrafları’nı kurmak için aşağıdaki adımları tamamlayın:

11858 teknik destek
11858 teknik destek

1-Windows için iCloud’u açın.

2-Fotoğraflar’ın yanında Seçenekler’i seçin.

3-Fotoğraf Seçenekleri’nde iCloud Fotoğraf Kitaplığı’nı ve ardından Bitti’yi seçin.

4-Uygula’yı seçin.

Fotoğraflarınıza iCloud Fotoğrafları’nda erişmek için Dosya Gezgini’ni açın. Gezinti bölmesinde Hızlı erişim’i genişletin ve ardından iCloud Fotoğrafları’nı seçin. Ayrıntılar bölmesinde Windows, iCloud Fotoğraflarını üç kategoriye ayırır:

İndirilenler: Bunlar, iPhone veya iPad’inizde çektiğiniz fotoğraflardır. Bu dosyalar otomatik olarak PC’nize indirilmelidir.

Yüklemeler: Buradan Apple cihazlarınıza fotoğraf yükleyebilirsiniz.

Paylaşılan: Bu klasör, iCloud’da bulunan tüm paylaşılan fotoğraf albümlerine erişmenizi sağlar.

Android’den iCloud Fotoğraflarına Nasıl Erişilir?

Apple, Android için belirli iCloud uygulamalarının tarayıcı tabanlı bir sürümünü sunar. Daha az seçeneğe sahip olmasına rağmen, iOS veya iPadOS’takiyle hemen hemen aynı şekilde çalışır. Örneğin, fotoğrafları yalnızca e-postayla veya bir bağlantıyı kopyalayarak paylaşabilirsiniz.

Bir Android cihazda iCloud Fotoğraflarına erişmek için bir tarayıcı açın ve “www.icloud.com” adresine gidin. İstendiğinde iCloud’da oturum açın ve ardından Fotoğraflar’a dokunun.

Bir Web Tarayıcısından iCloud Fotoğraflarına Nasıl Erişilir?

Cihazınızda iCloud’u kurmak istemiyorsanız veya başka birinin cihazını (bir Chromebook cihazı dahil) kullanıyorsanız, iCloud Fotoğrafları kitaplığınıza bir web tarayıcısından erişilebilir. Fotoğraflarınıza bir tarayıcıdan erişmek için aşağıdaki adımları tamamlayın:

1-Bir web tarayıcısı açın.

2-Adres çubuğuna www.icloud.com yazın ve ardından Enter tuşuna basın.

3-İstenirse iCloud hesabınızda oturum açın.

4-iCloud web sayfasında Fotoğraflar’ı seçin.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA