Ana Sayfa Destek Android’de Silinen Telefon Numaralarını Kurtarma

Android’de Silinen Telefon Numaralarını Kurtarma

0

Kayıp kişileri ve telefon numaralarını geri yüklemeyi öğrenin.

Bu makale, Android ve Samsung cihazlarda silinen veya kaybolan telefon numaralarını geri yükleme konusunda size yol gösterecektir.

Android’de Silinen Telefon Numaralarını Alma

Çoğu durumda, yeni telefonunuz düzgün bir şekilde senkronize edilmediyse veya önemli bir numarayı yanlışlıkla sildiyseniz, numarayı ve iletişim bilgilerini kurtarabilirsiniz.

Android’i ilk kurduğunuzda, Google’ın Play Store gibi uygulamalarını ve hizmetlerini kullanmak için bir Google hesabıyla oturum açmalısınız. Kişileriniz otomatik olarak Google hesabınıza yedeklenir; bu, kaybolan veya silinen telefon numaralarının hala kullanılabilir olabileceği anlamına gelir.

Silinen telefon numaralarını veya kişileri kurtarmak için Google Hesap Ayarları özelliğini kullanmanız gerekir. Bu hem telefonda hem de bilgisayarda yapılabilir.

1-Bir bilgisayarda veya telefonda Google Hesapları sayfasına gidin. Telefonunuzda kullandığınız aynı Google hesabına henüz giriş yapmadıysanız, bunu yaptığınızdan emin olun. Başka bir hesaba veya iş hesabına giriş yaptıysanız, önce çıkış yapmanız gerekir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

2-Mobil cihazlarda en üstte veya masaüstünde yan taraftaki menüyü kullanarak Kişiler ve Paylaşım’ı açın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

3-Kişiler bölümüne gidin ve girişe dokunarak veya Aç düğmesine tıklayarak “Kişiler’i” açın. Ayrıca doğrudan “Google Kişiler’e” de gidebilirsiniz.

4-Artık Google hesabınıza kaydedilen tüm kişilerin bir listesini göreceksiniz.

5-Yan menüyü açın ve yakın zamanda sildiğiniz numaraları kurtarmak için “Çöp Kutusu’nu” seçin.

6-Artık silinen kişilerin, telefon numaralarının ve e-posta adreslerinin bir listesini görmelisiniz. Her giriş, web veya belirli bir cihaz gibi nereden silindiklerini ve silindikleri tarihi ayrıntılı olarak açıklayacaktır.

7-Mobilde, kurtarmak istediğiniz kişiye dokunun. Masaüstündeyseniz tıklayın. Kişiyi Silme veya Kurtarma seçeneklerini içeren bir menü görünecektir. Kurtarmak için uygun seçeneği seçin ve telefon numarası da dahil olmak üzere ayrıntılar kişi listenize geri yüklenecektir.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA