Apple TV nasıl sıfırlanır, aşağıda ki adımlar ile ilerleme sağlayabilirsiniz.

Apple TV’nizle ilgili tipik sorun giderme adımlarının çözemediği sorunlar yaşıyorsanız ya da aygıtınızı hediye ediyor veya satıyorsanız, Apple TV’nizi fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

Apple TV’yi yeniden başlatmakla karıştırılmaması gereken sıfırlama işlemi, cihazı kutudan çıktığı haline geri yükler. Apple Kimliği oturum açma bilgilerini, uygulamaları ve ayarları kaldırır. Sıfırlama, işlemiyle ilgili yaşadığınız sorunları da çözebilir.

Dolayısıyla, Apple TV kutunuzu satıyorsanız veya yeni bir kurulumla baştan başlamak istiyorsanız, bu kılavuz size Apple TV’nizi nasıl sıfırlayacağınızı gösterecek.

Apple TV’nizi Nasıl Sıfırlarsınız?

Apple TV kutunuzu satmadan veya hediye etmeden önce, sıfırlayarak yüklü uygulamaları, ayarları ve parolaları kaldırmak isteyeceksiniz. Bir sorunu düzeltmek için diğer tüm seçenekleri tükettiyseniz, bu aynı zamanda “son çare” sorun giderme adımıdır.

Örneğin, sıfırlama tüm oturum açma verilerini kaldırdığından, sıfırlama tamamlandıktan sonra Apple Kimliği kimlik bilgilerinizi kullanarak Apple TV Plus veya Apple Music’te oturum açmanız gerekir . Tüm üçüncü taraf uygulamaları da kaldırılır.

Apple TV’nizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

  • Apple TV’nizi açın ve ana ekrandan Ayarlar düğmesini seçmek için uzaktan kumandayı kullanın.

Apple TV Nasıl Sıfırlanır

  • Aşağı kaydırın ve listeden Sistem’i seçin.

Ekran goruntusu 2023 07 08 134858

  • Bakım bölümünün altında , listeden Sıfırla seçeneğini seçin.

Ekran goruntusu 2023 07 08 135016

  • Şimdi, sıfırlama seçeneğinizi seçin. Apple TV’yi fabrika ayarlarına geri yüklemek ve tüm ayarları ve bilgileri silmek için Sıfırla seçeneğini kullanabilir veya her şeyi silmek ve aynı zamanda tvOS’un en son sürümüne güncellemek için Sıfırla ve Güncelle’yi seçebilirsiniz.

Ekran goruntusu 2023 07 08 135126

  • Her şeyi silmek ve Apple TV’yi varsayılan fabrika ayarlarına döndürmek istediğinizi doğrulamak için Sıfırla seçeneği düğmesini tıklayın.

Ekran goruntusu 2023 07 08 135210

  •  bunları fabrika ayarlarına döndürmeye başlarken bir ilerleme çubuğu göreceksiniz. Bu işlem biraz zaman alabilir ve Apple TV, sıfırlamayı tamamlamak için birkaç kez yeniden başlatılır. Ayrıca, tüm süreç boyunca bir güç kaynağına takılı kaldığından emin olun.

Ekran goruntusu 2023 07 08 135248

Apple TV Nasıl Sıfırlanır

  • Apple TV tüm ayarları, verileri, uygulamaları ve ağ girişlerini silmeye veSıfırlama tamamlandığında, tekrar kurmakta özgürsünüz. Cihazı satmayı veya başkasına vermeyi planlıyorsanız, bu noktada cihazı kapatın; diğer kullanıcı cihazı kendisi kurmakta özgür olacaktır.

Apple TV Nasıl Sıfırlanır

Ayrıca, eski bir 2. veya 3. nesil Apple TV’niz varsa, Apple TV’yi geri yüklemek için bilgisayarınızı ve iTunes’u da kullanabileceğinizi belirtmekte fayda var . Bu seçeneğin çalışması için bir mikro USB kablosuna ihtiyacınız olacak iTunes’u da kullanabileceğinizi belirtmekte fayda var. Bu seçeneğin çalışması için bir mikro USB kablosuna ihtiyacınız olacak.

Apple TV nasıl sıfırlanır, makalemiz umarım yararlı olmuştur.