Statik duvar kağıtları sıkıcı olabilir. Video duvar kağıtları çok aşırı. Bunun yerine güzel animasyonlu GIF duvar kağıdı ayarlama nasıl yapılır kontrol edelim.

Windows masaüstünüzü renklendirmenin eğlenceli ve kolay bir yolunu mu arıyorsunuz? Bir GIF duvar kağıdı kullanmayı denemelisiniz. Video duvar kağıtlarının daha yoğun doğası ile standart bir görüntünün statik yüksek kalitesi arasında güzel bir denge.

Akıllı telefonlarda bir GIF duvar kağıdı ayarlamak kolay olsa da, Windows bunu doğal olarak desteklemez, bu nedenle üçüncü taraf yazılımlara güvenmeniz gerekir. Windows 10’da duvar kağıdınız olarak bir GIF’i nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Plastuer Kullanarak Windows 10’da GIF Duvar Kağıdı Nasıl Ayarlanır.

Plastuer, GIF’leri, videoları ve HTML5 web sayfalarını duvar kağıdınız olarak ayarlamanıza yardımcı olabilir. Masaüstünde animasyon oluşturmak için WebGL ve açık kaynaklı Chromium tarayıcısını kullanır.

Belirli bir ücreti ve indirme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir. İndirme bağlantısının süresinin dolmasına yalnızca bir saatiniz var, bu yüzden beklemeyin. Ancak, ZIP’i indirdikten sonra Plastuer’ı süresiz olarak çalıştırabilirsiniz.

GIF Duvar Kağıdı

Yazılım birden fazla monitörü destekler. Başlatıldığında, monitörlerinizi algılar ve animasyonlu GIF duvar kağıdınızın hangisinde olmasını istediğinizi seçebilirsiniz.

Bir monitör seçtikten sonra, birçok şekilde animasyonlu GIF seçebilirsiniz.

  • Bir GIF kaynağına yönlendirmek için URL alanını kullanın (bu makalenin ilerleyen bölümlerinde bazı iyi GIF sağlayıcılarını listeledik).
  • Ayrıca, Oynatma Listesi Oluştur alanıyla birkaç URL ekleyebilirsiniz.
  • Bilgisayarınızdan bir GIF dosyası seçmek için Dosya Seç seçeneğine tıklayın.
  • Alternatif olarak, Plasteur galerisinden bir GIF seçmek için Galeriye Gözat’ı seçin.
GIF Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdını Devre Dışı Bırak düğmesini tıklayarak istediğiniz zaman etkin duvar kağıdını devre dışı bırakabilirsiniz .

Ayrıca ayarlara gitmek ( sağ üstteki kayan düğmeler simgesine tıklayın ) ve tam ekran veya film veya oyun gibi ekranı kaplayan bir uygulama açıkken duvar kağıdının davranışını ayarlamak isteyebilirsiniz. Varsayılan olarak Plastuer, animasyonları duraklatmak ve RAM’inizi korumak için tam ekran ve büyütülmüş uygulamaları otomatik olarak algılar.

GIF Duvar Kağıdı

İndirin: Plastuer 

BioniX Wallpaper Changer;

BioniX Wallpaper Changer, her türlü kişiselleştirme seçeneğini sunan bir yazılımdır. Temalar oluşturup, arkadaşlarınıza hızlı bir şekilde duvar kağıtları gönderir, duvar kağıtlarını toplu olarak indirip ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Amaçlarımız için, bir GIF’i duvar kağıdınız olarak ayarlamanıza izin veren özelliğe odaklanacağız.

Yazılımı indirin ve yükleyin. Otomatik olarak başlayacaktır. Olduğunda , bilgisayarınızda yerel bir GIF dosyası aramak için Ctrl + F tuşlarına basın . Alternatif olarak, bir GIF URL’si girmek için Ekle’ye basın.

Animasyonlu GIF Duvar Kağidi Ayarlama 4

Resminiz çalma listesi bölümüne yüklendikten sonra, onu Windows masaüstü duvar kağıdınız olarak ayarlamak için çift ​​tıklayın . Değişiklik hemen gerçekleşecektir.

Tek bir GIF’e bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Çalma listesine birden fazla yükleyebilirsiniz. Ardından, duvar kağıdının ne sıklıkla değişeceğini seçmek için Geri Sayım sekmesine geçin. Duvar kağıtlarının rastgele bir sırada görüntülenmesini istiyorsanız Karıştır düğmesini de kullanabilirsiniz.

İndirin: BioniX Duvar Kağıdı Değiştirici (Ücretsiz)

Rainmeter Kullanarak Windows 10’da GIF Duvar Kağıdı Nasıl Ayarlanır

Rainmeter, en popüler masaüstü özelleştirme yazılımlarından biridir. Windows’ta hareketli bir GIF duvar kağıdı ayarlamak için kullanılabilse de, süreç yeni kullanıcı için karmaşık bir yapıya sahiptir.

Kendi GIF Duvar Kağıtlarınızı Yapın

Kendi animasyonlu GIF duvar kağıdınızı yapmanın en kolay yollarından biri bir video ile başlamaktır. Giphy’nin GIF oluşturucusu gibi GIF araçları ile videolarınızı animasyonlu GIF’lere dönüşür.

Alternatif olarak, bunları aşağıdaki gibi sitelerden indirebilirsiniz:

Sisteminizin GIF Duvar Kağıdı İçin Yeterince Güçlü Olduğundan Emin Olun

Animasyonlu duvar kağıtlarının, grafikleri oluşturmak için bilgisayarınızın birçok kaynağını şaşırtıcı bir şekilde tüketebileceğine dikkat edin. Animasyon ne kadar zenginse, o kadar fazla kaynağı kullancak ve sisteminizin yavaşlayacaktır. Öyleyse, kaldırın ve sisteminizin normale dönüp dönmediğine bakın.

Ancak, yetenekli bir grafik kartınız ve yeterli sistem belleğiniz (en az 4 GB) varsa, GIF ve video duvar kağıtları masaüstünüz için hoş bir geliştirmedir.

Ardından, Windows için de canlı duvar kağıtları ve hareketli arka plan yazılımı ile tam gaz gidebilirsiniz.