Ana Sayfa Destek Android’de Saat Nasıl Değiştirilir?

Android’de Saat Nasıl Değiştirilir?

0

Bu makale, Android kullanıcılarının telefonlarında ayarlanan saat veya saat dilimlerini değiştirebilecekleri iki temel yolu detaylandıracaktır.

Android’de Verileri ve Zamanı Nasıl Değiştirirsiniz?

Android telefonunuzdaki saat dilimini değiştirmek veya sadece Yaz Saati Uygulaması için güncelleme yapmak istiyorsanız, saati güncellemek kolaydır. Kullandığınız cihaza bağlı olarak saati birkaç farklı şekilde değiştirebilirsiniz (Samsung, Google, LG vb.).

Android cihazınızda tarihi veya saati değiştirmek zor değil. Çeşitli üreticilerin birçok Android telefonu türüne rağmen, attığınız temel adımlar her zaman benzerdir. Ancak tarihi veya saati kolayca değiştirebilmeniz için, değiştirmenin iki özel yolunu ayrıntılı olarak açıkladık. Android telefonunuzda yerleşik olarak bulunan Saat uygulamasını kullanarak tarih ve saati nasıl değiştireceğinizi öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin.

1-Telefonunuzda Saat uygulamasını açın ve Saat sekmesine gidin.

2-Menü düğmesini bulun. Ekranın sağ üst köşesinde üç nokta gibi görünmelidir. Menüyü getirmek için menü noktalarına dokunun.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

3-Tarih ve saat ayarlarını açmak için Ayarlar’ı seçin.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

4-Burada varsayılan saat diliminizi değiştirebilirsiniz. Ancak, tarih ve saatte daha fazla değişiklik yapmak isterseniz, doğrudan telefonunuzun ayarlarına gitmek için o seçeneğe dokunabilirsiniz. Ardından saati manuel olarak ayarlayıp ayarlamayacağınızı, konumunuza göre otomatik olarak güncellenmesini ve daha fazlasını seçebilirsiniz.

Telefonun Ayarlarından Saati Değiştirin

Android telefonunuzdaki tarih ve saati değiştirmenin ikinci yolu, doğrudan telefon ayarlarına gitmeyi içerir. Bu yöntemi kullanarak nasıl değiştireceğinizi öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin.

1-Telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın.

2-Aşağı kaydırın ve Sistem seçeneğini bulun. Alternatif olarak, Ayarlar sayfasının üst kısmındaki çubuğu kullanarak “tarih ve saat” araması yapabilirsiniz.

3-Sistem’den Tarih ve Saat’e dokunun.

Artık, saat diliminiz, saat dilimi olarak ayarlayacağınız konum, cihazınızda saatin gösterilme biçimi ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli tarih veya saat tabanlı ayarlar arasından seçim yapabilirsiniz. Herhangi bir değişiklik yapmaya çalışmadan önce devre dışı bırakılması için otomatik olarak zaman ayarla öğesine dokunduğunuzdan emin olun.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA