Ana Sayfa Destek Android’de Misafir Modu Nasıl Kurulur?

Android’de Misafir Modu Nasıl Kurulur?

0

Akıllı telefonunuzu veya tabletinizi bir başkasına vermeden önce, Android için misafir modunu nasıl etkinleştireceğinizi bilmelisiniz. Bu şekilde, kişileriniz, mesajlarınız veya fotoğraflarınız arasında gezinirken endişelenmenize gerek kalmaz.

Android Misafir Modu Nedir?

Android misafir modunu etkinleştirmek, yalnızca Gmail, Google Chrome ve Google Haritalar gibi temel uygulamalara erişebilen geçici bir hesap oluşturur. Konuk kullanıcı kişilerinize, mesajlarınıza, fotoğraflarınıza veya kişisel Google hesabınızla ilişkili herhangi bir şeye erişemez. Telefon görüşmeleri, kısa mesajlaşma ve bildirimler de engellenir.

Konuk kullanıcı Google Play’den uygulama indirebilir ancak başka bir Google hesabında oturum açmalı ve farklı bir ödeme yöntemi kullanmalıdır. Uygulama zaten cihazınızdaysa, misafir profiline kopyalanacaktır. Konuk kullanıcılar, istedikleri zaman hesabınıza geri dönebilirler; ancak, Android cihazınızı bir PIN veya şifre ile kilitlerseniz, kilit ekranını geçemezler.

Android  Cihazda Misafir Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Misafir modunu etkinleştirme adımları, cihazınızın üreticisine ve Android sürümünüze bağlıdır. Çoğu Android telefon ve tablette misafir modunu kurmak için:

-Cihazınızda ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

-Bildirim çubuğundaki profil simgenize dokunun.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

-Misafir moduna geçmek için “Misafir’e” dokunun.

Konuk modu masaüstü yalnızca birkaç seçkin uygulamaya sahiptir. Uygulama çekmecesini açarsanız, cihazınıza önceden yüklenmiş olarak gelen tüm varsayılan uygulamaları görürsünüz, ancak indirdiğiniz uygulamaların hiçbiri görünmez.

Misafir Modundan Nasıl Çıkılır?

Misafir modundan çıkmak için, ekranın üst kısmından aşağı kaydırarak bildirim çubuğunu açın ve Sahip veya Misafiri kaldır’a dokunun.

-Sahip’i seçerseniz, misafir oturumu kaldığı yerden devam ettirilebilir.

-Misafiri kaldır’ı seçerseniz, misafir oturumunu ve indirilen uygulamaları siler. Cihaz, ayarladıysanız şifrenizi veya PIN’inizi girmeniz gereken kilit ekranına döner.

Misafir modu ve birden çok kullanıcı hesabı tüm Android cihazlarda mevcut değildir, ancak Android için belirli dosyalara ve uygulamalara erişimi engelleyen tonlarca gizlilik uygulaması vardır. Samsung güvenli klasörü, Samsung Galaxy cihazları için daha fazla koruma sağlar. Diğer cihazların belirli uygulamaları, dosyaları ve klasörleri gizleyen bir gizlilik modu vardır.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA