Ana Sayfa Destek Android’de Ekranı Aktif Tutma

Android’de Ekranı Aktif Tutma

0

Android ekranınızın kapanmasını durdurun.

Bu makale, Android akıllı telefonunuzda veya tabletinizde ekranı etkin tutmanın üç ana yolunda size yol gösterecektir. Hareketsizlik zamanlayıcısını değiştirme talimatlarını, ekranı açık tutmak için bir Android uygulamasının nasıl kullanılacağını ve “Her Zaman Açık Ekran özelliği” hakkında bilmeniz gerekenleri kapsar.

Android Ekranımın Kapanmasını Nasıl Durdurabilirim?

Android cihazınızın ekranının daha uzun süre açık kalmasını sağlamanın en kolay yolu, yerleşik Uyku ayarlarını yapmaktır. Uyku, belirli bir süre boyunca herhangi bir etkinlik algılamadığında Android cihazınızın ekranını otomatik olarak kapatır. Bu limit 30 dakikaya kadar uzatılabilir.

1-Ayarları açın.

2-Ekran’a dokunun.

3-Uyku’ya dokunun.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Hareketsizlik nedeniyle kapanmadan önce Android akıllı telefonunuzun veya tablet ekranınızın ne kadar süre açık kalmasını istediğinizi seçin. Değişiklik hemen yürürlüğe girecek.

Bir Uygulamayla Android Ekranımı Nasıl Her Zaman Açık Tutabilirim?

Android tabletinizin veya akıllı telefonunuzun 30 dakikadan fazla açık kalmasını istiyorsanız, ekranı süresiz olarak veya bir veya iki saat gibi daha uzun bir süre boyunca açık tutmak için bir uygulama yükleyebilirsiniz.

Ekranı açık tutmak için tasarlanmış birçok Android uygulaması var, ancak bu örnek için “Screen Alive’ı” kullanacağız. Kullanımı tamamen ücretsizdir ve amaçlandığı gibi çalışır.

Android ekranınızı her zaman açık tutmak için Screen Alive’ı nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

1-Screen Alive’ı yükledikten sonra uygulamayı açın ve İlerle’ye dokunun.

2-Sistem ayarlarını değiştirmeye izin ver’in yanındaki anahtara dokunun.

3-Android cihazınızın ana ekranına dönün, uygulamayı bulun ve tekrar açın.

4-Sağ alt köşedeki sarı ampul simgesine dokunun.

5-Her zaman ayarı hemen etkinleştirilmelidir. Belirli bir hareketsizlik sayacı girmek için Özel’e dokunun.

6-Screen Alive’ı devre dışı bırakmak ve Android tabletinizin veya akıllı telefonunuzun varsayılan Uyku ayarlarına dönmek için ampul simgesine dokunun.

Ekranı Açık Tutmak için Android’in Her Zaman Açık Ekran Ayarını Kullanma

Birçok Android cihazında, saat ve tarih gibi temel bilgilerin uykudayken bile ekranda gösterilmesini sağlayan Always on Display adlı yerleşik bir özellik bulunur. Android’in Her Zaman Açık Ekran özelliği, kullanımdayken çok az pil ömrü kullanır ve saati kontrol etmek için sürekli akıllı telefonlarına dokunurken kendilerini bulanlar için faydalı olabilir.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA