Ana Sayfa Destek Android Durum Çubuğu Simgeleri Nasıl Kaldırılır?

Android Durum Çubuğu Simgeleri Nasıl Kaldırılır?

0

Durum çubuğu simgeleri, Android telefonun bir olayın gerçekleştiğini bildirmenin yoludur. Belki bir kısa mesaj aldınız veya birileri en son Tweet’inizi beğendi. Bu bildirimler hızlı bir şekilde toplanmaya başlayabilir, ancak işleri nasıl düzenli tutacağınızı göstereceğiz.

Android Durum Çubuğu Simgeleri Nedir?

Android Durum Çubuğu simgeleri, cihazınızda çalışan uygulamalardan sistem kullanıcı arayüzündeki bildirimlerdir. Bu bildirimler metin, grafik ve hatta kontroller içerebilir. Sistem kullanıcı arayüzü bu mesajı aldığında, ekranın üst kısmındaki Bildirimler Çekmecesine koyarak yanıt verir.

Sistem Kullanıcı Arabirimi Tüm Android’lerde Kullanılabilir mi?

Sistem kullanıcı arayüzü Android cihazınızdaki kullanıcı arayüzüdür. Tüm Android cihazlarda Sistem Kullanıcı Arabirimi bulunur, ancak bazılarının (Samsung tarafından üretilenler gibi) Android Sistem Kullanıcı Arabirimi üzerinde yüklü başka bir kullanıcı arayüzü olabilir. Samsung telefonlar için, kullanıcı arayüzüne ONE UI denir.

Bu, tüm Android telefonlarda tutarlı bir arayüz olduğundan, Android tabletler de dahil olmak üzere tüm Android cihazlar, Samsung One UI yüklü olanlar da dahil olmak üzere Android durum çubuğu simgelerini kullanarak bildirimler görüntüler.

Android Durum Çubuğu Simgeleri Nasıl Çalışır?

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bir Android durum çubuğu simge bildirimi aldıktan sonra, her simgenin temsil ettiği bildirime erişmek için Bildirim Çekmecesini açmanız gerekir. Ardından, ilgili uygulamayı açmak için genellikle bildirime hafifçe vurabilirsiniz. Uygulamaya bağlı olarak, müzik duraklatma ve çalma gibi diğer işlemleri de yapabilirsiniz.

Bir bildirime dokunduğunuzda söz konusu uygulamaya yönlendirilirsiniz ve bildirim kaybolur; Android size bildirildiğini varsayar. Ancak, ekranınızın üst kısmını temizlemek için bir düzine uygulamanın etrafında atlamak istemiyorsanız, bildirimleri kolayca kapatabilirsiniz.

Android Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Bildirimlerden kurtulmanın en kolay yolu aşağıdaki gibidir.

İlk olarak, Bildirim Çekmecesini açmak için ekranın üst tarafından aşağı doğru kaydırın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Önemli hiçbir şeyden kurtulmadığınızdan emin olmak için bildirimleri gözden geçirdiğinizden emin olun.

Bildirimlerinizi inceledikten sonra, bildirimi kapatmak için sola veya sağa kaydırın.

Israrlı Android Bildirimlerini Devre Dışı Bırakma?

Bazı durumlarda, bir uygulamanın bildirimi çalışan uygulamaya bağlıdır. Başka bir deyişle, bir bildirimi reddederseniz uygulamayı da kapatırsınız. Ancak bu her zaman böyle değildir. Bazen, ekrandan kaydırılamayan bildirimlerle karşılaşırsınız. Bunun olmasının birkaç nedeni var.

Bildirim, şu anda çalışan bir uygulamadaki durumu gösteriyor. Benzer şekilde, daha önce çalışan bir uygulama arka planda halen devam eden bir hizmet başlatmış olabilir. Bildirimi, hizmeti durdurmak için bir şey olmalıdır. Son olarak, bazı yanlış davranan uygulamalar sadece reddedemeyeceğiniz bildirimleri koyar.

Bu aşırı durumda, hızlıca kaydırdığınızda bildirim kaybolmaz, bunun yerine sizi o uygulamanın Uygulama Bildirimleri ayarlarına götürecek bir dişli çark simgesi görünür. Rahatsızlık duyuyorlarsa, Bildirimleri Göster’i kapatabilirsiniz, ancak bunun uygulama için tüm Bildirimleri kapattığını unutmayın, bu yüzden bunu yaparak özleyeceğiniz kritik bir şey olmadığından emin olun.

Android Uygulama Bildirimleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Android Durum Çubuğu Simgesi bildirimini kaydırdığınızda dişli çark simgesini almasanız bile, herhangi bir uygulama için bildirimleri devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Ayarlara gidin.

Bildirimler> Tümünü Gör’e dokunun.

Bildirimlerini devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamayı bulun ve bildirimleri kapatmak için seçim düğmesine dokunun. Düğme kapalı olduğunda beyaz, açık olduğunda mavi olmalıdır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA