Android cihazlarda dinamik ada özelliği Play Store üzerinden indirilebilen bir uygulama ile kullanabilmek mümkün.

İPhone 14 modelleri ile beraber gelen dinamik ada özelliği birçok kullanıcı tarafından beğenildi. İphone kullanıcısı olmayan kişiler bile bu özelliğe hayran kaldı. Bu yüzden bazı geliştiriciler Android içinde dinamik ada özelliği getiren bir uygulama geliştirildi. Oled ekranlı İphone modellerinde çentik oldukça çirkindi. Bu özellik sayesinde büyük bir adım atılarak yeni bir yazılım sistemi geliştirilmiş oldu.

Bildirimlerin, çalınan müziklerin, gelen mesajların bu dinamik adı altındaki yazılımla çentik yerine gösterilmesi kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Birçok Android hayranı da OLED telefonların ortak bir özelliği olan kamera çentik çirkinliğini kapatmasına olanak sağladığı için iPhone’un Dinamik Adasına yoğun ilgi gösteriyor.

dynamicSpot;

Jawomo firması Android için yaşam kalitesi uygulamalarında uzman bir üçüncü taraf geliştiricisi. Bu firma android kullanıcılarının dinamik ada özelliğine gösterdiği yoğun ilgili gördü. Ve dynamicSpot adı verilen bir uygulama geliştirdi.

dynamicSpot uygulaması şuan Play Store üzerinden indirilebilir durumda. İndirdiğinizde kullanım sağlanabilmesi için bildirimlere izin vermeniz gerekiyor. Uygulamanın, kullanıcılar için konum, boyut, bildirimler ve daha fazlası gibi adanın birçok yönünü özelleştirmelerine olanak tanıyan bazı avantajları da bulunuyor.

Ayrıca uygulama içi satın alma ile de ücretli sürüme yükseltilebiliyor. Bunun yanı sıra kendinize özel bazı dokunuşlar ile de görünüşünü özelleştirebiliyorsunuz. Dezavantajı ise dinamik adanın hemen alt kısmında da ikinci bir bildirim paneli açılması. Bu durum can sıkıcı olabilir. Fakat uygulama yeni çıktığı için ilerleyen günlerde yeni güncellemeler ile düzeltilebilir.

Çentikli ekran sevmeyenler için çok iyi bir alternatif olabileceğini düşünüyoruz. Çoğu kullanıcı bu şekilde düşünüyor. Çünkü uygulama henüz yeni çıkmasına rağmen şuan 1 milyon fazla indirme mevcut. Bu da bu özelliğin ne kadar rağbet gösterildiğini gözler önüne seriyor.

Dinamik Ada Uygulaması

Apple firması önümüzdeki yıl bütün İphone 15 modellerinde bu özelliğin kullanılacağını bildirdi. Şüphesiz ki Android firmalarınında bundan ilham alacaktır. Ve yeni çıkacak olan modellerde de bu dinamik ada özelliğini görebiliriz. Ya da artık yeni alınan patentler ile birlikte ekran altı kameralar sayesinde çentikten tamamen kurtulabiliriz.

Android en iyi arama kaydı uygulaması haberimize de bakmak ister misiniz?