Ana Sayfa Mobil Android 12 Güncellemesi Alacak Telefon Modelleri

Android 12 Güncellemesi Alacak Telefon Modelleri

0
11858 teknik destek

Android 12 Güncellemesi Alacak Telefon Modelleri belli oldu. Sizler için bu listeyi sıraladık.

Android 12 Özellikleri

Geçtiğimiz yıl yapılan etkinlikte Android 12 tanıtıldı. Bir çok yeni özelliğe sahip olan bu güncelleme, teknoloi severleri heyecanlandırdı. Google I/O etkinliğinde tüm detayları tanıtılan, Android 12 hız ve performans açısından da oldukça verimli. Güncelleme ilk olarak markaların üst segment telefonlarına geldi. Samsung tarafında S20-21 serisi, Xiaomi tarafında Mi10-11 serisi ilk güncelleme alan modellerdi. Akıllı telefon üreticileri diğer modelleri için biraz daha bekleyecek. Yeni yıla girmemize rağmen güncelleme almayan ürünler hala mevcut. Şahsen yorumlamak gerekirse, kendi kullandığım Samsung S20+, Şubat ayında güncelleme desteği aldı.

Android 12, diğer sürümlerden daha performanslı olacak. Bunun en temel sebebi, akıllı telefonların işlemcileri. İşlemciler her ne kadar hızlı olsa da , Android 11‘de belirli optimizasyon sorunları vardı. Google bu sorunları fark ederek üzerinde yoğun çalışmalar gerçekleştirdi.

Bildiğiniz gibi bir çok marka Android 12 için ürünler tasarladı. Bu ürünler Android 11‘de sorunlu bir şekilde çalışıyordu. Özellikle oyun kolları bu kategoriye en büyük örnek oldu. Bir çok kullanıcı oyun kollarının uyumsuzluğundan şikayetçi oldu.

Android-12-est-maintenant-disponible-voici-ou-vous-pouvez.png (1000×416)

Android 12 Alacak Cihazlar

Google bir çok markanın güncelleme alacak cihazlarını listeledi. Bu liste de yer alan cihazlar belli özelliklere sahip. Özellikle bu cihazlar, RAM ve İşlemci kalitesi ile ön planda olacak. Yeni nesil cihazlar bu süreçte en önce güncellemeyi alacak. Google yaptığı açıklamada yeni çıkış yapan cihazların güncelleme için daha uygun olduğun belirtti. Bu durum bazı kullanıcılar için üzücü olacak. Her ne kadar yeni cihazlar daha avantajlı olsa da, ülkemizde de eski model cihaz kullanan kullanıcılar oldukça fazla. Bu durumun en temel sebebi akıllı telefon fiyatlarının pahalı olması.

11858 teknik destek

Bu konuya ilişkin olarak Samsung, Oppo ve Xiaomi ülkemizde yerli üretime başladı. Yerli üretimde güzel sonuçlar alındı. İşin fiyatlandırma tarafında ise biraz daha çalışma yapılması gerek. Her ne kadar orta segment cihazlar alan kullanıcılar olsa da, fiyatları hala oldukça yüksek. Bu durumun en sevindirici haberi ise, bazı orta segment cihazlarda yeni güncellemeden faydalanacak. Android 12 Güncellemesi Alacak Telefon Modelleri, orta segment cihazları da kapsayacak. Bunların dışında, bazı markalar cihazlarını paylaşmadı. Paylaşılan cihaz modelleri aşağıda bulunuyor.

Android 12 Güncellemesi Alacak Telefon Modelleri

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1993 Oylamalar · 1993 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikAsus ROG Phone 5 Ultimate
Sonraki İçerikWindows 11 Hata Günlükleri Nasıl Kontrol Edilir
İstanbul Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunuyum , Emlak Piyasasında uyguladığım dijital pazarlama yöntemleri ve bu yöntemleri kullanırken tanışmış olduğum grafik tasarım, web ve sosyal medya yönetimi ile birlikte Teknolojinin bir çok dalıyla tanıştım ve hayatımın bir parçası haline geldi. Bu bilgi ve birikimler ile sizlere de faydam dokunacağı için TeknoDestek ailesi ile birlikteyim , bizi takipte kalmaya devam edin :)

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.