Amazon Müzik Apple Müzik Aktarımı Nasıl Yapılır
Amazon Müzik Apple Müzik Aktarımı Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlere Amazon Müzik Apple Müzik arasında müzik ve çalma listesi aktarımının nasıl yapılabileceğiniz detaylı olarak anlatacağız.

Yakın bir zamanda halihazırda kullandığınız ve abonesi olduğunuz Amazon Müzik akış hizmetini değiştirerek Apple Müzik’e geçtiyseniz, Amazon Müzik’teki çalma listelerinizi Apple Müzik’e nasıl aktaracağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Ne yazık ki, çalma listelerinizi aktarmak için hem Amazon Müzik hem de Apple Müzik tarafından sunulan bir çözüm yöntemi yoktur. Fakat endişelenmeyin! Üçüncü taraf servisler tarafından sunulan çözüm yöntemlerini kullanarak tüm şarkılarınızı, çalma listelerinizi, manuel olarak aktarmanıza gerek kalmadan, bir müzik akış servisinden diğerine aktarabilirsiniz.

Amazon Müzik akış servisindeki müziklerinizi, çalma listelerinizi Apple Müzik servisine aktarmak için Amazon Müzik’i veya Apple Müzik’i kullanamazsınız. Bunun için Soundiiz, Tune My Music gibi üçüncü taraf akış listesi aktarma servislerini kullanmanız gerekiyor. Müzik listesi aktarımı yapmak için, tercih ettiğiniz herhangi bir şarkı listesi aktarma servisinde bir hesap oluşturun. Daha sonra, oluşturduğunuz hesaba giriş yaptıktan sonra kaynak olarak Amazon Müzik ve hedef olarak da Apple Müzik’i seçin ve ardından, müzik listesi aktarım hizmetinin, müzik dinleme servis hesaplarınıza erişmesine izin vererek işlemi tamamlayın.

Amazon Müzik Çalma Listesini Apple Müzik’e Aktarma

Müziklerinizi, çalma listelerinizi Amazon Müzik akış servisinden Apple Müzik akış servisine aktarmak için direkt olarak bu servisleri kullanamasanız bile, bu aktarım işlemini yapabileceğiniz Soundiiz, Tune My Music, Free Your Music, SongShift gibi güvenilir aktarım servisleri var.

Bu yazımızda Soundiiz ile aktarım işlemini detaylı olarak anlatacağız. Soundiiz ile Amazon Müzik’teki müzik listelerinizi Apple Müzik’e aktarmak için aşağıdaki adımları uygulayın!

  • İlk olarak bir web tarayıcı açın, Soundiiz web sitesine gidin ve Şimdi başlayın menüsüne tıklayın.
Amazon Müzik Apple Müzik Aktarımı Nasıl Yapılır
Amazon Müzik Apple Müzik Aktarımı Nasıl Yapılır
  • Tercih ettiğiniz bir oturum açma yöntemi seçin. Google, Facebook hesaplarınızı kullanarak oturum açabilirsiniz veya kullandığınız bir e-posta hesabı üzerinden yeni bir Soundiiz hesabı oluşturabilirsiniz.
  • Oturum açtıktan ve Soundiiz hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekrana gelen sayfada Başlayalım (Let’s go) menüsüne tıklayın.
  • Daha sonra, ekrana gelen sayfada Amazon Müzik seçeneğini seçin ve ardından Amazon Müzik hesabınıza giriş yapın.
  • Ekrana gelen bir sonraki sayfada Apple Müzik seçeneğini seçin ve ardından, Apple Müzik hesabınıza giriş yapın.
  • Daha sonra, ekrana gelen sayfada kaynak olarak Amazon Müzik seçeneğini seçin ve ardından aktarmak müzikleri veya istediğiniz çalma listelerini seçin ve gerekiyorsa bu listeleri düzenleyin.
Amazon Müzik Apple Müzik Aktarımı Nasıl Yapılır
Amazon Müzik Apple Müzik Aktarımı Nasıl Yapılır
Amazon Müzik Apple Müzik Aktarımı Nasıl Yapılır
Amazon Müzik Apple Müzik Aktarımı Nasıl Yapılır
  • Ardından, şarkı listelerinizin aktarılacağı hedef müzik dinleme servisi olarak Apple Müzik seçeneğini seçin.
Amazon Müzik Apple Müzik Aktarımı Nasıl Yapılır
Amazon Müzik Apple Müzik Aktarımı Nasıl Yapılır
  • Soundiiz servisi, Amazon Müzik ve Apple Müzik hesaplarınıza erişim izni isteyecektir.
  • Ekrana, aktarım işleminin yaklaşık olarak ne kadar süreceğini gösteren bir sayfa gelecek.
  • Çalma listelerinizin aktarımı bittiğinde, aktarma işlemi esnasında herhangi bir hata veya aktarılmamış müzik veya çalma listesi olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Aktarım İşlemi tamamlandıktan sonra, Amazon Müzik hesabınızdaki tüm şarkılar ve çalma listeleri Apple Müzik hesabınızda yer alacak.

Son olarak, müziklerinizi ve çalma listelerinizi aktarmak için kullandığınız Soundiiz servisinin müzik dinleme servislerindeki (Amazon Müzik ve Apple Müzik) hesaplarınıza erişimini iptal edebilirsiniz. Amazon Müzik hesabınızda bunu yapmak için hesap yönetim sayfanıza giriş yapın ve ardından Kaldır (Remove) seçeneğine tıklayın. Apple Müzik servisinde bu erişimi iptal etmek için Sizin için (For You) sekmesine dokunun. Ardından, ekrana gelen sayfada profil fotoğrafınıza dokunun. Gelen sayfada iOS’ta Erişimi olan Uygulamalar (Apps With Access on iOS) bölümünden Soundiiz erişimini iptal edebilirsiniz. Mac bilgisayar kullanıyorsanız Apple Müzik uygulamasında Sizin için (For You) sekmesine tıklayın. Gelen sayfada 3-noktalı menüye tıklayın. Açılan sayfada Ayarlar (Settings9 bölümünden bulunan Soundiiz hizmetinin Apple Müzik hesabınıza erişimini iptal edebilirsiniz.

Amazon Müzik Apple Müzik Aktarımı Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlere Amazon Müzik Apple Müzik arasında müzik ve çalma listesi aktarımının nasıl yapılabileceğiniz detaylı olarak anlattık. Amazon Müzik Apple Müzik arasında müzik ve çalma listesi aktarımı ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Arama motorlarında en çok aranan teknoloji konularında en güncel çözümleri içeren teknik destek videoları için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Makalemizin içerik konusu bağlamında Apple Müzik Spotify Aktarımı Nasıl Yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.