Günümüzde teknoloji hayatımızı kapsayan bir araç durumuna geldi. Bilgisayar, tablet, ve telefonlardan sonra hayatımızda yer alan araçlardan bir tanesi de akıllı saatlerdir. Peki Akıllı saat alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Kullanımı son zamanlarda yaygınlaşan giyilebilir teknolojilerin en popüler olanları arasında yer alanlardan biride akıllı saatler ise teknoloji tutkunları tarafından en çok tercih edilen ve kullanılan ürünlerden biri haline gelerek yerini almış durumda. Klasik olan saatlerin özelliğinin yanı sıra; spor aktivelerini kontrol etme, sağlık bilgilerini kaydetme, e-posta okuma ve yanıtlama, mesajları okuma gibi birçok özelliği bulunan akıllı saatler, teknoloji dünyası günümüzde birçok ihtiyaçlara yönelik hızlı çözümler bulmayı başarıyor.

resim akilli saat 1

Akıllı saatleri birbirinden ayırmakta olan en önemli olan özelliklerinden bir tanesi de ekran teknolojisi olarak öne çıkmaktadır. AMOLED, LCD, LED gibi ekran seçenekleri bulunan akıllı saatlerin tercih edilmesinde ise en belirleyici unsurlar ise bu ekranların farklı enerji tasarruf özelliklerine sahip olmasıdır. Enerji tasarrufu sunmakta olan hibrit akıllı saatlerin tercih edilmeleri önerilmektedir. Satın alınma yapılırken ekran teknolojisi sorulma ihmal edilmemelidir.

Saatin özellik yelpazesine dikkat edilmelidir.

Kalp ritmi inceleme, adım sayma teknolojik cihaz uyumluluğu gibi birçok özelliği göze çarpsa da detaylı incelemeler. Sırasında birçok farklı özellik belirleyici olabilmektedir. Profesyonel spor takibi yapabilmesi, uyku analizi yapabilmesi, stres seviyesinin ölçülmesi.

Akıllı saatler gün boyunca sağlık durumu ile ilgili takip yapmaktadır. İletişimde kalmaya yardımcı olur, iş yaparken kişiyi hızlandırır ve birçok hatırlatma yapmaktadır. Bunu yaparken de uzun ve güçlü pile ihtiyaç duymaktadır. Akıllı saat seçilirken mutlaka pil ömrü hakkında detaylı bilgi edinilmelidir. Akıllı saatlerde bulunan işlemciler günlük kullanımı kolaylaştıran, pil ömrünü uzatan niteliklere sahip olmalıdır.

resim akilli saat 3

İşletim sistemi incelenmeli.

Akıllı saatlerin dengeli bir biçimde çalışması oldukça önemlidir. Alınmadan önce mutlaka ve işletim sistemi hakkında araştırma yapılmalıdır. Bu sebeple saat verileri daha sağlıklı alacak ve işleyecektir.

Akıllı saatler giyim tarzlarına uygun olmalıdır.

Sürekli klasik kıyafetler tercih eden ve takım elbise giyinen birisi klasik tarzda üretilen akıllı saatleri. Spor yapan giyim tarzı olan bir kişi ise spor modelleri tercih etmelidir.