Ana Sayfa İnternet Airties 5650 MAC Filtreleme Nasıl Yapılır?

Airties 5650 MAC Filtreleme Nasıl Yapılır?

0
Paylaş

Kablosuz ağınızın, istemediğiniz kullanıcılar tarafından kullanılması gibi durumlarda harika bir çözüm olan MAC filitreleme, istemediğiniz kullanıcıları engellemek ya da isterseniz sadece belirlediğiniz kullanıcıların kablosuz internet ağınızı kullanmasını sağlayan bir özellik. Bu makalede, Airties 5650 modem için nasıl MAC filtreleme yapacağınızı göstereceğiz. Öncelikle bir web tarayıcı açıp  adres çubuğuna 192.168.2.1 yazarak Enter butonuna tıklıyoruz.

0000000

Açılan sayfada Kullanıcı adı kutucuğuna admin, şifre kutucuğuna da admin veya ttnet yazarak giriş yapabilirsiniz; şifreyi değiştirdiyseniz modeminizi resetleyip Ethernet kablonuzu bağlayıp arayüze giriş yapabilirsiniz.

222222

Açılan modem arayüzünde sol tarafta bulunan LAN menüsüne tıkladığınızda modeminizin kablosuz ağına bağlı olan cihazları ve MAC adreslerini görüntülüyorsunuz. Bundan sonraki aşamada ağınıza bağlanmasını istemediğiniz cihazları engellemek kalıyor. Yine sol tarafta bulunan kablosuz sekmesine tıklıyoruz ve altında açılan MAC filitreleme‘ye tıkladıktan sonra işlem yapacağımız ekran geliyor.

33333333

Yeni MAC Adresi yazan kutucuğun içine engellemek istediğimiz cihazın MAC adresini yazıp ekle diyoruz ve son olarak kaydet dediğimizde belirlemiş olduğumuz MAC adresine sahip cihazın internet erişimi kesiliyor ve bağlanamıyor.

1111111111

Ya da isterseniz yukarda bulunan sadece listedeki mac adreslerini kabul et kutucuğunu seçerek, kablosuz ağımızı bağlanmasını istediğimiz cihazların MAC adresini modeme kaydedip modemimize bağlanmasını sağlayabilir, bu cihazların dışında kalan tüm cihazların erişimini engelleyebiliriz. İstediğiniz yöntemi kullanabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.