ABD merkezli sosyal medya uygulamaları

ABD merkezli sosyal medya uygulamaları hangileri olduğunu merak eden kullanıcılarımız için hazırladığımız makalemizi okuyarak bilgi edineceksiniz. En çok indirilen sosyal medya uygulamaları, ABD merkezli olarak var olmakta ve çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler kapsamında, grafik ve görüntü hizmetlerine ek olarak mesajlaşma çeşitleri. Ve yükleme hızı gibi özellikleri içerisinde barındırmaktadır. Ancak sağlanan içerikler kapsamında, ABD merkezli sosyal medya uygulamalarının ortaya çıkış nedenleri. ABD nüfusunun fazla olması ve internet teknolojileri alanlarında gelişmiş olması gibi nedenleri içermektedir. Dolayısıyla bu nedenler kapsamındaki uygulamalar. Facebook bünyesi çerçevesinde yer alan sosyal medya uygulamalarını oluşturmaktadır. Whatsapp, Messenger, Instagram ve Facebook, bu çerçevede yer alan uygulamalar arasındadır.

Whatsapp

En çok kullanılan uygulamalar listesinde üst sıralardaki yerini koruyan Whatsapp, 2014 yılında Facebook bünyesine dahil olmuştur. Kullanım kolaylığı, kapladığı alan ve mesajlaşmaya yönelik sağladığı çeşitli imkanlar bakımından tercih edilme sıklığı olarak günlük hayatın bir parçasını oluşturan bir sosyal medya uygulamasıdır. Ek olarak sesli ve görüntülü arama özellikleri ile kullanıcılarına önemli hizmetler sunmaktadır.

Messenger

Facebook uygulamasının mesajlaşma bölümünü içeren Messenger, eski usul internet sohbet uygulamaları kategorisine yenilik getiren bir sosyal medya uygulamasıdır. Kullanıcıların Facebook arkadaş kitlelerine ulaşmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu rol kapsamında, içerisinde yer alan çıkartmalar ve özelleştirilmiş temalar sayesinde de hızlı bir mesajlaşma unsuru yaratmaktadır.

Messenger

Instagram

Facebook bünyesinde ses getiren uygulamalardan birisi olan Instagram, her yaş ve yapıda yer alan kişilerin kullandığı bir sosyal medya uygulamasıdır. Dolayısıyla uygulama içerisinde yer alan hikaye paylaşım özelliği sayesinde kullanıcılar. Sahip oldukları fotoğrafları internet düzeylerine taşıyabilmektedir. Ek olarak birçok popüler kişilerin veya resmi niteliklerde yer alan kurum ve kuruluşların sahip olduğu profiller. Bu kişilere ulaşma noktasında sağlanan birtakım avantajları da beraberinde getirmektedir.

Facebook

Birçok sosyal medya uygulamasını bünyesinde barındıran bir şirket olan Facebook. Ancak kuruluş felsefesi olarak da bir sosyal medya uygulaması şeklinde varlık göstermiştir. Ancak günümüzde, Mark Zuckerberg’in kurduğu ve en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Facebook. Gelişmiş bir dizi unsuru ve özellikleri içerisinde barındıran kapsamlı bir yapıda yer alır. Dolayısıyla dünyadaki en çok kullanıcı sayısına sahip olma özelliğini taşıyan Facebook. Dolasıyla sektörün en başında gelen ABD merkezli bir sosyal medya uygulamasıdır.