Ana Sayfa Destek ZyXEL NBG-418N v2 Modem Kurulumu

ZyXEL NBG-418N v2 Modem Kurulumu

0
ZyXEL NBG-418N v2 Modem Kurulumu
11858 teknik destek

Bu yazımızda ZyXEL NBG-418N v2 modem kurulumu ve kablosuz ağ ayarlarını nasıl yapabileceğinizi detaylı olarak anlatacağız.

Fiber internet altyapı uyumlu ZyXEL NBG-418N v2, hem kablolu bağlantıda hem de kablosuz bağlantıda güvenli, hızlı ve kolay internet erişimi sağlar.

ZyXEL NBG-418N v2 cihazınızı, IEEE 802.11b/g/n uyumlu cihazlarla, aşağıdaki cihaz modlarından birinde kurup kullanabilirsiniz. Biz bu yazımızda modem – yönlendirici (router) modunda kurulum işlemini anlatacağız.

 • Modem – Yönlendirici (Router)
 • Erişim Noktası (Access Point)
 • Evrensel Tekrarlayıcı (Universal Repeater)
 • İstemci Köprü Modu (Client Bridge)

ZyXEL NBG-418N v2 Modem Kurulumu

Cihazın arka kısmında 4 adet LAN portu, 1 adet WAN portu, WPS – Reset tuşu, Güç (Power) adaptör girişi ve On / Off (Açma / Kapama) tuşu bulunuyor.

Ön kısımda ise Güç (Power), WLAN (WiFi), Internet ve WPS led ışıkları bulunuyor.

ZyXEL NBG-418N v2 Modem Kurulumu

Modem kurulumuna geçmeden önce, cihazın gerekli kablo bağlantılarını yapmamız gerekiyor. Adaptör güç kablosunu modeme ve prize taktıktan sonra; WAN kablosunun bir ucunu internet hattımıza, diğer ucunu da modemin arkasındaki WAN girişine takıyoruz. Kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yaptıktan sonra modemin Açma / Kapama (On / Off) tuşuna basarak modemi açıyoruz.

ZyXEL NBG-418N v2 Modem Kurulumu

Modemi açtıktan sonra, bir bilgisayarı kablolu ya da kablosuz, bir tablet ya da telefonu kablosuz olarak modeme bağlıyoruz. Modeme ağ bağlantısı yaptıktan sonra kurulum için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Modeme bağlı cihazdan (bilgisayar, tablet ya da telefon) bir tarayıcı (uygulaması) açın (Microsoft Edge, Safari, Mozilla Firefox, Google Chrome, vs). Tarayıcının adres satırını temizleyin ve adres satırına 168.1.1 yazdıktan sonra Enter’e basın.
 • Modem arayüzüne giriş sayfası açılacak. Bu sayfada Kullanıcı Adı (User Name) kutucuğuna admin ve Şifre (Password) kutucuğuna 1234 yazdıktan sonra Giriş Yap (Login) butonuna tıklayın.

ZyXEL NBG-418N v2 Modem Kurulumu

 • Bir sonraki ekranda, modem arayüzüne giriş şifrenizi değiştirebilirsiniz. Varsayılan şifreyi (1234) kullanmaya devam etmek istiyorsanız, Geç (Ignore) butonuna tıklayın.

ZyXEL NBG-418N v2 Modem Kurulumu

 • Gelen sayfada modem arayüz görüntüleme dilini değiştirebilirsiniz. Modem arayüz görüntüleme dini seçtikten sonra; sayfanın üst kısmında yer alan Sihirbaz Kurulum git (Go to Wizard setup) linkine tıklayın.

ZyXEL NBG-418N v2 Modem Kurulumu

11858 teknik destek
 • Açılan sayfada, kurulum işlemi adımları listelenir. Bu sayfada İleri (Next) butonuna tıklıyoruz.

ZyXEL NBG-418N v2 Modem Kurulumu

 • WAN Bağlantı Türü (WAN Connection Type) başlıklı gelen sayfada PPPoE seçeneğini seçiyoruz; ve İleri (Next) butonuna tıklıyoruz.

ZyXEL NBG-418N v2 Modem Kurulumu

 • Gelen sayfada, internet servis sağlayıcımızdan aldığımız DSL kullanıcı adı ve DSL şifre bilgilerini ilgili kutucuklara yazıyoruz; ve ardından İleri (Next) butonuna tıklıyoruz.

ZyXEL NBG-418N v2 Modem Kurulumu

11858 teknik destek

Kablosuz Ağ Ayarları

 • Kablosuz LAN – Kablosuz Yerel Ağ (Wireless LAN) başlıklı bir sonraki sayfada kablosuz ağ ayarlarımızı düzenliyoruz. Bu sayfada, modemimizin kablosuz ağ adı ve kablosuz güvenlik ayarlarını değiştirebiliriz. Gerekli düzenlemeleri ve ayarları yaptıktan sonra İleri (Next) butonuna tıklıyoruz.

ZyXEL NBG-418N v2 Modem Kurulumu

 • Bir sonraki ekranda Uygula (Apply) butonuna tıkıyoruz.

ZyXEL NBG-418N v2 Modem Kurulumu

 • Ve son sayfada Bitir (Finish) butonuna tıklayıp, kurulumu tamamlıyoruz.

ZyXEL NBG-418N v2 Modem Kurulumu

DSL bilgilerinizde hata yoksa ve internet hattınızda (sinyal vb.) sorun yok ise; en geç 1 dakika içerisinde internet erişiminiz gelecek.

Bu yazımızda ZyXEL NBG-418N v2 modem kurulumu ve kablosuz ağ ayarlarını nasıl yapabileceğinizi detaylı olarak anlattık.

Konu ile ilgili sorularınızı, aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi; hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı ileterek; sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazıladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşması için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz; ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1621 Oylamalar · 1621 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikYeni Bir Bilgisayar Alındığında Yapılması Gerekenler
Sonraki İçerikEn İyi Fidye Yazılımı Koruması

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.