Merhaba TeknoDestek takipçileri bugün sizler için uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlerin ve öğrencilerin sıklıkla kullandığını Zoom uygulamasında yanlışlıkla yapılan abonelik ödemelerinin nasıl iptal edileceği konusunda bilgi vereceğim.

Zoom-Logo.jpg (600×400)

Zoom Nedir ?

Dijital alanda toplantı gerçekleştirmek isteyen kişilerin istedikleri isimlerle bir araya gelerek çoklu olarak görüntülü sohbet gerçekleştirmesini sağlayan uygulama olarak bilinen Zoom, Skype benzeri bir çalışma sistemine sahiptir , uzaktan eğitim sürecinde özellikle öğretmenler ve öğrencilerin kullanımı ile oldukça popüler bir hale geldi.

453506-68908967.jpeg (1200×737)

Zoom Meeting Nasıl Kullanılır ?

İlk olarak zoom.us adlı sitenin kendi ana sayfasını açıyoruz. Açılan ekran üzerinden Sign Up Free seçeneğine tıkladıktan sonra çıkan ekrana oluşturmak istediğimiz bilgileri yazıyoruz. Mail adresine gelen doğrulama linkini aldıktan sonra uygulamayı indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uuzaktan eğitimin bir parçası haline gelen Zoom uygulaması pandemi sürecinde en büyük destekçilerimizden olmuştu. Zoom Meeting altında gerçekleştirilen toplantılarla insanlar işlerini aksatmadan sosyal mesafeye uyarak diledikleri ortamdan toplantılarını gerçekleştirebilmişti.Koronavirüs salgını sosyal mesafe ile birlikte birçok alanda yeni önlemleri beraberinde gerçekleştirdi. Covid-19 salgınının teknoloji sektöründe popüler hale getirdiği uygulamalardan biri de Zoom oldu.

532a5c68bad817af13bfd5e37ac798492.webp (619×437)

Zoom Ödeme İptali Nasıl Gerçekleştirilir ?

Her platformda olduğu gibi Zoom’da kullanıcıları için ücretli abonelikler sunmakta. Zoom’da standart bir görüşme maksimum 45-60 dk sürmektedir. Bu durum kullanıcıların hoşuna gitmese de 60 dk üzeri konuşmalarda premium abonelikler satın almak gerekiyor , bu makalemizde eğer yanlışıkla bir ödeme yaptıysanız ya da aldıktan sonra iptal ettirmek istiyorsanız aşağıda ki adımları izlemeniz gerekiyor.

1-Zoom’un web sitesine giriş yapalım.

2-Ekranın sağ üst kısmında bulunan ‘SUPPORT‘ kısmına tıklayalım.

3-Sonrasında buraya tıklayalım.

1 2

Please select your request type kısmında Technical Support’u seçtikten sonra açılan boş kısımlara Zoom üyelik bilgileriniz yazmanız gerekiyor.Subject kısmına Payment Cancellation yazalım.Description kısmına ise ingilizce olarak I made a subscription payment by mistake and I want it cancelled. The invoice for my payment is available on the form I filled out.’ yazalım.


Product ve About kısmını Other olarak seçeceğiz.