Daha önceki makalelerimizde Youtube uygulaması hakkında bilgi edinmiştik.  Youtube gün geçmeden özelliklerine bir yenisini ekleyerek her zamanki gibi kullanıcılarının beğenisini almaya devam ediyor.

Youtube ile kullanıcıları çeşitli videolar, müzikler ve benzeri paylaşımlar yapabiliyoruz.  Zaman zaman bu paylaşımlar dan ek gelir elde ediyoruz. Youtube üzerinden yapmış olduğumuz bu paylaşımlar oldukça geniş kitlelere ulaşıyor ve beğenisini alıyor.

Zaman zaman kullanıcı kitleleri bu paylaşımlara yorumlar yapılarak  kendi görüş ve fikirlerini paylaşıyor. Tabi ki yapılan bu yorum ve beğeniler paylaşım sağlayan kişilerin eksiklerini yada toplumun beklentilerinin neler olduğuna da bu yorumlar sayesinde ulaşmış oluyor.

Bu makalemizde Youtube üzerinde yorum beğenme ve yanıtlama işlemi nasıl yapılır bu konuya değineceğiz.

İlk olarak Youtube’da yorum beğenmek için Google hesabımıza giriş yapmamız gerekiyor.

Google hesabımıza giriş yaptıktan sonra Beğenmek istediğimiz yorumun altında yer ala baş parmağın yukarıyı gösterdiği simgeye yorum beğenme işlemini yapabiliriz.

Bir yorumu iki kez beğenme imkanımız olmayacaktır. Bu alanda beğen simgesine tekrar tıklayarak beğenimizi geri alabiliriz.

Hemen yan kısımda yer alan baş parmağın aşağıyı gösterdiği simgeye de tıklayarak  yorumu kötüleme işlemini gerçekleştirmiş oluruz.

Bir diğer deyişle dislike denen beğeninin tersi bir simgedir.

Bu simgeye tıkladığımızda yapılan yorum eksi değer alacaktır.

Beğeni simgesine tıklandığında ise yapılan yorum artı değer almış olacaktır.

Yanlışlıkla dislike simgesine tıkladıysak tekrar aynı simgeye dokunarak işlemi geri alabiliriz.

1 1

Bu alanda yanıta açık yorumlara da yorum yapabiliriz. Bu işlem için ise yukarıda ki resimde yer alan Yanıtla  yanıtla yazısına tıklayarak istediğimiz yorumu yanıtlayabiliriz.

Bu alanda karşıdaki kişi yanıtı devre dışı bırak ayarı yaptıysa bu alandaki yorumu yanıtlama imkanımız olmayacaktır.

Yapılan işlemler oldukça basit ve anlaşılır olarak görünüyor bizlerde yorum yanıtlayabilir ve yorum beğenisi yapabiliriz.