Ana Sayfa Rehber YOUTUBE’DA ALTYAZI SEÇENEKLERİNİ VE DİLİNİ AYARLAMA (RESİMLİ ANLATIM)

YOUTUBE’DA ALTYAZI SEÇENEKLERİNİ VE DİLİNİ AYARLAMA (RESİMLİ ANLATIM)

0

YouTube, birçok kullanıcının tercih ettiği müzik ve video izleyebileceği güzel bir platform. Bazen izlediğimiz altyazılı videoları ayarlamamız gerekebiliyor, altyazı seçeneklerini veya dilini seçebilmemiz gerekiyor. Bunun için yapmamız gereken çok basit birkaç işlemimiz var.

  • Öncelikle altyazı seçeneği ve desteği olan videomuzu açıyoruz.

  • Videomuz, altyazı seçeneği ve desteği olmasına rağmen görüldüğü gibi herhangi bir altyazı görünmüyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Ayarlar iconunun yanında bulunan Altyazılar kutucuğuna tıklıyoruz ve Altyazılar aktif olacak. Bunların dışında farklı birkaç işlem yapabiliriz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Farklı bir dil seçeneği yüklenmişse, Ayarlar’a tıkladığımızda dili seçebiliyoruz. Bu işlem için Ayarlar‘a tıklıyoruz, Altyazılar seçeneğine tıklıyoruz -altyazıyı yine buradan kapatabiliyoruz-. Burada Seçenekler‘e tıkladığımızda istediğimiz dili seçebiliyoruz.

  • Ekranda altyazı ile ilgili olarak renk ve yazı şekillerini değiştirme imkanı sağlıyor; böylece filminize göre ayarlayarak daha rahat okuma olanağını bulmuş olursunuz. Son bir konuya daha değinmek gerekirse, YouTube‘da altyazı desteği olan videoda altyazıları yine göremiyorsanız, öncelikle Gmail hesabımızla açıyoruz.

  • YouTube ekranında sağ tarafta hesabımıza tıklıyoruz. Buradan Ayarlar‘a tıklıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Önümüze gelen pencerede sol tarafta Oynatma menüsüne tıklıyoruz. Burada “Altyazıları her zaman göster” kutucuğunu seçiyoruz. Böylece altyazılı videoları izleme şansı bulabiliyoruz; yine Ayarlar‘dan farklı diller yüklenmişse onları da ayarlayabiliyoruz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA