YouTube Resim İçinde Resim iOS 14’te Çalışmıyor mu;

İOS resim içinde resim (PiP) modu, Apple’ın iPhone’larda sunduğu en büyük yeni özelliklerden biridir. Kullanıcıların cihazda başka şeyler yaparken video veya FaceTime kişilerini izlemesine olanak tanır.

iOS 14 henüz beta sürümündeyken, tüm iPhone kullanıcıları YouTube videolarını PiP modunda (YouTube uygulamasında bulunmadığından bir web tarayıcısı aracılığıyla) izleyebiliyordu.

Ancak artık iOS üzerinde resim içinde YouTube resmine yalnızca YouTube premium abonesi olan kullanıcılar erişebiliyor.

Halihazırda, örneğin Safari’de bir YouTube videosunu açarsanız ve PiP düğmesine dokunursanız, kaybolmadan önce bir saniye boyunca kayan pencereyi görürsünüz.

Burada size YouTube’u iPhone’da resim içinde resim olarak izleyebileceğiniz üç yol sunacağım.

YouTube için Resim İçinde iOS Resim Nasıl Etkinleştirilir?

Aşağıdaki adımları izlemeden önce , iPhone ayarlarında iOS resim içinde resim özelliğini etkinleştirdiğinizden emin olun.

Yöntem 1. PiPifier Uygulaması Üzerinden

YouTube’u iPhone’da resim içinde resim modunda çalıştırmanın en basit yolu bir uygulama kullanmaktır. PiPifier uygulamasını App Store’dan indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra, Safari’deki herhangi bir videoda PiP modunu etkinleştirmek için ekrandaki talimatları izleyin.

Yöntem 2. YouTube PiP kısayolu ile

Bu, YouTube’un resim içinde resim modunu iOS’ta çalıştırmanın başka bir kolay ve hızlı yoludur. YouTube PiP özel kısayolunu kullanarak. Bunun çalışması için, her ikisi de App Store’da bulunan Kısayollar uygulamasına ve Scriptable uygulamasına ihtiyacınız olacak.

İşte bundan sonra yapmanız gerekenler;

iPhone ayarlarına gidin. Aşağı kaydırın ve Kısayollar’a dokunun ve “Güvenilmeyen Kısayollara İzin Ver” seçeneğini değiştirin.

YouTube Resim İçinde Resim iOS 14'te Çalışmıyor mu?

Seçenek kullanılamıyorsa: Kısayollar uygulamasını açın, Galeri’ye gidin ve herhangi bir kısayolu yükleyin.

Şimdi Kısayol uygulaması ayarlarına geri dönün ve seçeneği değiştirin. YouTube PiP kısayol bağlantısını açın ve “Kısayolu al”a dokunun.

YouTube Resim İçinde Resim iOS 14'te Çalışmıyor mu?

Kısayollar uygulamasında aşağı kaydırın ve “Güvenilmeyen Kısayol Ekle”ye dokunun.

YouTube Resim İçinde Resim iOS 14'te Çalışmıyor mu?

Bir YouTube videosu çekin. Videonun altındaki Paylaş düğmesine ve ardından Daha Fazla’ya dokunun.

Aşağı kaydırın ve YouTube PiP kısayolunu seçin.

Kısayolu tıkladığınızda, YouTube videosu resim modunda iOS 14 resminde oynamaya başlayacaktır. Burada, YouTube mini oynatıcısında oynatma hızını ve video çözünürlüğünü de ayarlayabilirsiniz.

YouTube Resim İçinde Resim iOS 14’te Çalışmıyor mu