Ana Sayfa Sosyal Medya Youtube Premium Lite Nedir?

Youtube Premium Lite Nedir?

0

Bir süre önce piyasaya sürülen YouTube Premium, kullanıcılara alıştırdıkları video izleme deneyimini bazı artılarla birlikte sağlamaya devam ediyor. Ülkemizde de aktif olan servis aylık 16.99 gibi bir fiyat karşılığında reklamsız izleme, arka planda oynatma, video indirme ve YouTube Music gibi avantajlara sahip. Fakat sunduğu hizmetlerin her kullanıcıya uygun olmaması büyük bir sorun. Örnek olarak hali hazırda Spotify ya d Apple Music kullanıcısı olan bir kişi, alışkanlıklarını değiştirmek istemiyor. Buna rağmen YouTube Music için gereksiz bir para ödüyor. Sorunun farkında olan YouTube, Premium aboneliği için yeni bir çözüm getirdi.

Google, YouTube Premium’un çevrimdışı indirmeler veya arka planda oynatma gibi özelliklere sahip olmayan bir versiyonu üzerinde çalışıyor. Reklamsız video kısmına odaklanan yeni paket, yüzde 40 daha daha uygun fiyatlı olarak karşımıza çıktı. Avrupa‘daki bazı kullanıcılar için test aşamasında olan paket, birkaç kişinin fark etmesinin ardından ortaya çıktı.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

 

YouTube Premium Lite şu anda Belçika, Danimarka, Finlandiya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç ve İsveç‘te test aşamasında. 11.99 Euro‘dan satılan paketin aksine, Lite versiyon 6.99 Euro‘dan başlıyor. Yüzde 40 indirimle karşımıza çıkan Lite, standart versiyonun özelliklerinin sadece yüzde 25‘ine sahip.

Kısa süre içerisinde ülkemize de gelmesi beklenen YouTube Premium Lite, muhtemelen kullanıcıların gözdesi olacak gibi görünüyor. Google ülkemizde yerel fiyatlandırmalar uyguluyor. Bu nedenle yerel fiyatlandırma ne kadar olacak şu an için belli değil.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA